Волво Клуб - България

Full Version: Леко скърцане при десен завой......
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Не мога да разбера защо но от както смених спирачните дискове при завой на дясно се чува едно много леко прискръцване ????? Не мога да разбера диска ли опира в накладката или какво е?? А е чисто нов Диска. За да опира по този начин трябва да е крив???? Какво друго може да скърца там ?????
Имах подобен случай - лятото сменях предните дискове и случая много напомня на твоя. Мисля че от вътрешната страна зад диска има една "ламарина", която явно служи да не влиза мръсотия към диска и спирачния апарат предполагам... Та там опираше, но не съм сигурен дали беше при завой... От друга страна при пълен десен при мен се чува едно потракване в лявото колело - видях че опира един ограничител който също се намира от вътрешната страна на колелото - това е предполагам от смяната на амортисьори и доста тампони, явно ще трябва да направя един реглаж на предницата...
Утре ще смъкна гумата да разгледам и ще пиша !
въпросната ламарина която е зад диска е с малко по голяма периферия от диска и при слагането на гумата ако е подпрена на нея може да е леко искривена и да закача. при мен беше това
А може би накладките улегват към диска по някакъв начин .. ?!
momcho00 Wrote:А може би накладките улегват към диска по някакъв начин .. ?!
Колко да улягат минах 2500км. и при десен завой свирят, това стана след като ги смених и сложих накладки Trusting. Скоро ще ги сменям с други.
petrovpvp Wrote:Не мога да разбера защо но от както смених спирачните дискове при завой на дясно се чува едно много леко прискръцване ????? Не мога да разбера диска ли опира в накладката или какво е?? А е чисто нов Диска. За да опира по този начин трябва да е крив???? Какво друго може да скърца там ?????
имам горе долу същия проблем като твоя осезаемо повече е отдясно но и от ляво се чува Wink оказаха се някакви ограничители които са консуматив при тоя модел 35лв. е бройката погледни ги ти или някой друг ако ти не разбираш Smile при мен проблема се реши след смяната им успех Smile
Днес сменях тампони на носача(бяха си заминали) ,но скърцанетоостана.след смяна на въпросните ограничители скърцането изчезна Smile и все пак ми е трудно да си представя как скърца от него- то е едно парче желязо
stefi_pavlov Wrote:Днес сменях тампони на носача(бяха си заминали) ,но скърцанетоостана.след смяна на въпросните ограничители скърцането изчезна Smile и все пак ми е трудно да си представя как скърца от него- то е едно парче желязо
и на мене не ми се вярваше това скърцане ми звучеше "като на умряло" и не ми се вярваше толкова лесно и безболезнено да мине ама съм бъркал Wink :lol: Big Grin
Ето го животното:
[Image: !B0IeT2!EGk~%24%28KGrHqZ,!gwE%29CeEF04IBMZ...Q~~_12.JPG]
и моите са за смяна... Sad
Обърнете внимание на факта, че са според размера гуми с които карате или казано по друг начин ако зимата сте с един размер а лятото с друг теоретично ще трябва да въртите и ограничителите заедно с гумите. Вярно лесно се сменят - 2 болта са, но са по 30 кинта парчето * 4 = 120 грубо. Веднъж набавени надали скоро ще се наложи да си купувате нови.
Заместител за сега не съм намирал никъде. Само МП е спасението...
Pages: 1 2