Волво Клуб - България

Full Version: ПРОБЛЕМ С ШОФЬОРСКИЯТ КОЛАН
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
По-добре си потърси от морга,ако не намериш тогава пробвай и-бей.
Здравейте колеги.Да не отварям нова тема реших да пиша в тази.Значи лятото ми блокира колана и неможех да го издърпам.Отворих го и видях какво е причинило белята.Мисля че инерционен механизъм се казва.Разглобих го,раздвижих го и с плавно дърпане успявах да си изтегля колана,нооооо сега като застудя и стана ужас.Дори с най лекото дръпване и коланът засича и затова сега съм сложил една голяма секретна игла за ограничител колко трябва да е разпънат колана.Мисля тези дни ако се постопли времето да се мъча пак да го отворя или направо да си търся друг.Идеи :roll:
Здравейте,
минах и аз преди повече от година през този проблем. Купих от морга втора употреба за около 40-50 лв (не си спомням точно) и сам си го смених. Отнема около 30-40 мин. ако се пипа внимателно. Както са писали колегите, сваля се едната клема на акумулатора. Всичко по страничната конзола е на щипки и нямам спомен за трудности при демонтаж/монтаж. Всичко се монтира на два болта. Колана може да се издърпва само ако е в необходимото положение или е монтиран към купето вече. Аз се чудех дали не е блокирал този дето взех от моргата и след като го монтирах се освободи и всичко е наред.
Поздрави и успех!
[Image: 31809969613399460851355848758S5rRZaHQgsSmh0JjpjJu.JPG]
Здравейте колеги.И така,днес си получих коланът от колегата I.Ivo За което съм му благодарен.Та въпросът ми е в това нещо незнам как се казва на снимката съм обозначил със зелена стрелка какво влиза там и захваща ли се някакси.На моята кола видях че влиза нещо като кабел,жило или незнам какво е.Мисля че беше червено на цвят,но незнам как да го захвана или просто се пъха вътре в тази дупка.Ще съм много благодарен ако ми кажете и по малко да си блъскам главата Wink
Opsss Ти внимавай какви ги вършиш с това , че това е пиропатрона и ако гръмне да не останеш и ти на място. Закачаш го както си е било Wink
Ми Дидо то е празно вътре :roll:Това е коланът който закупих.Така ми го прати колегата
vil4an76 Wrote:Ми Дидо то е празно вътре :roll:Това е коланът който закупих.Така ми го прати колегата
Така трябва да е, ако патрона е гръмнал, там вече не празно, буталото слиза и издърпва жилото..
Здравейте колеги!
И при мен се появи проблем с шофьорския колан - засече във вдигнато положение и не мърда. Сега не смея и да карам да не ме спрат органите...
Препоръчайте сервиз в Бургас където може да се отстрани проблема (по-конкретно да се смени направо с втора употреба). Мерси предварително.
stasio Wrote:Здравейте колеги!
И при мен се появи проблем с шофьорския колан - засече във вдигнато положение и не мърда. Сега не смея и да карам да не ме спрат органите...
Препоръчайте сервиз в Бургас където може да се отстрани проблема (по-конкретно да се смени направо с втора употреба). Мерси предварително.

Отворете да го видите първо, не бързай да купуваш проблема може да не е голям! Иначе с вътрешните органи шега няма! :lol:
Pages: 1 2