Волво Клуб - България

Full Version: Търся мнение за един точно определен екземпляр V50 2004г.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги, знам че има много теми "Мнение за... " , но бих желал тук да попитам за точно един определен екземпляр, на който попаднах днес в мобиле-то. Става въпрос за този . За мен е нереално това да са реални километри на внесена кола имайки предвид изтърканата гума под педалите. Не вярвам от Волво да слагат толкова некачествена гума, че да се изтърка за 100к км. Пускам темата за да потвърдите моите изводи, че километрите е абсурд да са реални, за да не си губя времето по огледи. Благодаря предварително.
Не съм наясно с този модел , но специално за опасенията ти за изтърканото по гумата.За 50 к километра аз персонално изтърках 3 комплекта стелки.Не мисля че опасенията ти са основателни и по специално да съдиш по едните стелки за състоянието на колата.Погледни педалите , волана , тапицерията по седалките и вратите ,скоростния лост и задължително "на живо",запали я, ослушай се,огледай се , иди до Мото Пфое да я тестват. Иначе лично на мен колата ми изглежда много "джиджена",но все пак това са снимки. Око да види, ръка да пипне трябва задължително.Ако искаш просто да си седиш пред компютъра и да си намериш кола по снимки , не мисля че ще стане. Успех с покупката.
Мммм колата изглежда перфектно на снимките... Стелките мисля че не са достатъчно надежден индикатор за състоянието на автомобила. Педалите не изглеждат да са износени, но трябва да се огледат на място нещата изброени от baipetko. Километрите според мен няма как да са реални, но и да са между 150к и 200к пак не трябва да те притесняват, по важно е диагностиката да излезе в норма най-добре в МП.
Успех!
Благодаря за бързите отговори, явно съм бил в грешка. Ще уговоря преглед другата седмица, дано всичко да е наред, че рядко се пускат читави екземпляри по мое мнение. Чувал съм противоречиви мнения, че в МП винаги могат да кажат превъртан ли е одометъра или не, дано успеят да кажат със сигурност.
Погледни в немското Мобиле, на тези години кола под 150 хил. много трудно се намира.Чичо Дойчо кара яко. Wink
Много жалко... след като видях надписа RISK Electronics на една от снимките веднага си казах Горубляне... беше прекалено хубаво, за да е истина с тези километри Big Grin ...
nvrmnd Wrote:За мен е нереално това да са реални километри на внесена кола имайки предвид изтърканата гума под педалите. Не вярвам от Волво да слагат толкова некачествена гума, че да се изтърка за 100к км. Пускам темата за да потвърдите моите изводи, че километрите е абсурд да са реални, за да не си губя времето по огледи. Благодаря предварително.

Моята е на 71 000км и за 4,5 години стелките са почти нови с изключение на шофьорската - с дупка колкото капачка от бутилка от изтъркване Wink
Гледам че доста резервирано и с някакви клишета се говори за НЕреални километри, а това твърдение може много лесно да се провери на стенда в МП, предполагам и при Ж. Терзиев Wink
Колата изглежда много запазена, но това може да е само обвивка. Трябва да се провери за удари а ако те интересува повече за мотора - питай тук, ще ти кажем какво да гледаш Wink
Видях че търсиш в раздела "купува" подобна за макс 12-13к лв с 2.0D много гледана и поддържана - само мога да ти пожелая мноого късмет Wink

Тази отзад ми изглежда много напудрена...или е пастирана или боядисвана, а също липсва й надписа VOLVO над номера на пласмасата :x

Успех!
... да по снимките ми изглежда добре ... мярнах само 1-2 забележки

- не ми харесва как се е прибрал шофьорския колан (не че е невъзможно така да застане) ... но при огледа може да го провериш дали работи нормално ...

- пластмасовия капак на двигателя (поне на снимката) ми се видя много захабен/надран а не просто мръсен ... и ако тоя факт се окаже реалност се замисли защо е свалян многократно ... нормално е 1,2.. 3 пъти максимум да е свалян за обслужване поне на тия километри ако са реалност ...

... относно шофьорската стелка е нормално да бъде така захабена ако автомобила се е карал предимно градско
Колега, nvrmnd, то наистина не е зле да е мнителен човек, но чак пък толкова :o Моето Волво е 2005 и още няма 82 000 км.Купих го от един от официалните дилъри.Там ако са му бъзикали километража- добре, но аз откакто го купих му правя средно по 12 000 км годишно.Ще ми е доста смешно, като/ако тръгна да го продавам един ден(2015 година примерно) и ми кажат, че километрите му не са реални :lol:

Колега, Мартин Петрович, колана не е рядкост да застане в това положение!Този на жена ми, на пасажерската седалка отпред, нерядко застава в това положение.Тя като го разкопчае има лошия навик да го "хвърля", а не да го остави да си се прибере!Точно затова колана понякога застава в това положение Wink
Ev-V50 Wrote:...Колега, Мартин Петрович, колана не е рядкост да застане в това положение!Този на жена ми, на пасажерската седалка отпред, нерядко застава в това положение.Тя като го разкопчае има лошия навик да го "хвърля", а не да го остави да си се прибере!Точно затова колана понякога застава в това положение Wink

... да наясно съм че е често срещано явление да се застопорява по този си начин ... но нека все пак да мЕтне по един поглед :mrgreen: