Волво Клуб - България

Full Version: Сваляне и подмяна на серво S80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги преди време бях пуснал тема дали някой знае как се сваля,и уви никой не написа нищооо... за това предприехме смяна на сляпо. Първо съм много благодарен на ДОКО за сервото което купих от него,оказа се съвместимо и работещо перфектно. Що се отнася до самата смяна ,си е доста шибана работа... Направих няколко снимки към които ще дам разяснение относно самата смяна на сервото. Свалят се първо разпънката на макферсона,след това маркуча от турбото до кутията за филтъра, както и пластмасовия маркуч от кутията за филтъра към предната маска на колата.

[Image: 025742977.jpg?r=0]
Първо както се вижда от снимката се свалят двата датчика на казанчето,и на самото серво. Развиват се гайките на сервото и се развиват тръбичките към АБС-а и от към страната на помпата на спирачките,направо се свалят

[Image: 025742978.jpg?r=0]
После помпата внимателно се изважда ,колкото позволява самото място, доста е тясно и трябва внимателно да се пипа.

[Image: 025742979.jpg?r=0]
След това от вътре от се сваля кората на педалите и горе са захванати 4те гайки на сервото ,много шибано се отвиват защотото е много тясно и си трябва стабилен инструмент !! След като се развият, сервото излиза в коша на мотора до степен,която се вижда на самата снимка... И от тука насетне почва едно яко разглабяне...

[Image: 025742980.jpg?r=0]
Както се вижда от снимката... свалят се 1во кутията за филтъра ,след това кутията с бушоните и релетата за целта първо се разкача акумулатора !!! И след това от модула за АБС който е хванат от долу под самия модул с 3 винта.

[Image: 025742976.jpg?r=0]
Както се вижда,чак след свалянето на всичките тия неща ,чак тогава може да се извади сервото...
След като всичко се направи пак по обратния ред ,се обезвъздушава системата и се залива хубаво с вода ,щото спирачната течност разяжда. Надявам се да съм бил полезен и сори ако съм допуснал някоя неточност Smile
Поздрави !


За да видите снимките по-големи просто цъкнете върху тях.