Волво Клуб - България

Full Version: Странно чукане отпред вдясно?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте,
днес ходих на майстор да ми сменят карето,защото странно тракаше около дясното колело,най вече при ляв завой,но и много рядко го правеше на прав път. След смяната като вдигна 40км/ч предницата бая тресе,направо ми подскача крака като го опра в барчето. Възможно ли е да е нещо толкова глупаво като например чирака да е затегнал джантата без да я е наместил добре и от това така да бие? Може ли да е нещо от голямата гайка на карето,тя няма шайба,но все пак.
А и предишното чукане,което набедихме за каре пак си е същото при ляв завой,майстора го погледна по рано и каза че щом е заминал маншона е влязло кал и се е скапало карето,но като го отворихме карето му се стори наред и греста не беше изтекла цялата. Имате ли иде от какво може да е това,защото от каре определено не е?
Благодаря...
Хмм.... замислял ли си се дали не е шарнир,попринцип и при него някои път се издават такива тракания.А какъв е звука по-точно?За тресенето на един колега по същия начин му беше и се оказало че в крайна сметка някой се е опитал да му развие джантата.Та нищо не ти пречи да свалиш джантата и да си я поставиш ти,въпреки че не ми се вярва това да е проблема.Добре ли са ти балансирани гумите?
Гумите са добре балансирани и съм сигурен че не ме е клатило така и в стария Москвич Smile
Предполагам че ако е било шарнир щяха да го забележат.
Забравих да кажа че са ми за смяна тампоните,поне тези отдясно със сигурност са заминали,но доколкото знам тракането оттам трябва да е различно и се получва като минеш през дупка,не от завой вляво и то непременно с подаване на газ...
ПП: възможно ли е шарнира отдясно да ми трака само на ляв завой и то непременно като подавам газ?
merck_440_1.8mi Wrote:ПП: възможно ли е шарнира отдясно да ми трака само на ляв завой и то непременно като подавам газ?

Значи попринцип шарнира трака най-вече при завой,но това с подаването на газ малко ме обърка Confusedhock: Напълно е възможно майсторите да са били мърлячи(ако са приятели извинявай)и да не са погледнали абсолютно нищо освен карето.Доста от тях така работат за съжаление.Тампона и аз знам че е в повечето случай се появява тракане при дупка.Може и да е накрайник,чукането е почти същото като на шарнира и пак главно при завой се появява.Според мен е редно да минеш пак до някой сервиз и да накараш момчетата да попрегледат колата.

ПП:Ако искаш сервиз ми пиши на ICQ,E-mail
:wink:
Проблема се изясни - майстора си зареди телефона и като му звъннах веднага каза че проблема може да е само 1 - да не са съвпаднали шлиците на вътрешното каре като са слагали външното,между другото напълно го разбирам че може да стане такава работа в това лошо време.
Тъкмо трябваше да чакам да се постопли времето да сменим и тампоните,които днес стана ясно че са за смяна, та ще избързаме малко.
Иначе майстора е свестен,приятели ми го препоръчаха и досега не се е оплакал никой,явно аз съм си каръка Smile Все пак досега за каквото му се обадя веднага казва възможните причини и какво се прави, проблемът с него е че доста хора го търсят и е рисковано да му се струпаме доста хора в неподходящо време.
Благодаря за съветите.
При мен се появи също странно виене като завивам наляво и едни майстори без да я гледат казаха,че е каре...Лошото е, че пообиколих и нямаше никъде свободен стенд да я видят, кажете някой майстор ако има около Младост?Това все пак е рутинна операция и не ми се ходи много надалече :lol:
При мен се появи също странно виене като завивам наляво и едни майстори без да я гледат казаха,че е каре...Лошото е, че пообиколих и нямаше никъде свободен стенд да я видят, кажете някой майстор ако има около Младост?Това все пак е рутинна операция и не ми се ходи много надалече :lol:
Два пъти съм отстранявал чукания които основно чувах от ляво.Първият път се оказа водна помпа и независимо че тя е от дясно чукането се явяваше в ляво.Вторият път бе лагер на лявата гума толкова бе свършил че при завой карето се удряше в ламаринения ръкав в/у който се стяга маншона.
Два пъти съм отстранявал чукания които основно чувах от ляво.Първият път се оказа водна помпа и независимо че тя е от дясно чукането се явяваше в ляво.Вторият път бе лагер на лявата гума толкова бе свършил че при завой карето се удряше в ламаринения ръкав в/у който се стяга маншона.

GT1

ves_o Wrote:При мен се появи също странно виене като завивам наляво и едни майстори без да я гледат казаха,че е каре....:lol:

Виене означава лагер.
Чукане (ускорявящо се при потегляне) означава каре.
Поздрави на майсторите! #-o
Pages: 1 2 3