Волво Клуб - България

Full Version: До колко ви е опирал ... километража?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Здравейте,

за това кой колко е летял хубаво, интересното е че единсвенно D5 от Волвата само могат да си напълват до долу километражите там каквото пише 260км/ч.
Много марки слагат големи километражи, но много малко от тях могат да бъдат напълнени.
Иначе 220 съм дигал със V50 ката тук в Англия , а GPS-а ми показаваше 212 с гуми 225/45/17 . Добре, че полицаите не ме надушиха (както и няма камери по магистралите), че за такава скорост тук се влиза в затвора за около месец освен книжката и паричната глоба.

Поздрави
kire Wrote:
bell Wrote:
Rostislav Wrote:...Само, ако от КАТ прочетат, тук! Wink Нали ме разбирате, къде ни отива имиджа...
Това не беше ли Рости с някогашната Т5 ца Wink)))

Същия...,дето въртя гуми и в неделя на мероприятието за подкрепа на СААБ :o ,ама сега е на "морална" вълна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Аааа, бе, Оня, същият съм си, ама, май, вярно ме е захванала... Big Grin

С небезизвестната Синя птица няма да напомням на Кирето, как съм карал... Просто, тя не позволява повече от 180. Свършват нормалните обороти.
С Осмицата (Т5) съм вдигал до колкото пише! Но със 17-ки нископрофилни, високоскоростни.
С Деветите номерца, до към 210, и, то, все от страх, за да не гръмнат някои гуменетки, щото скоростният им индекс беше до там... С гуми, точно по препоръчания размер!
Те, това е!...
да и Т5, а сега и Т6 исках да допълня!
С 850 нещата са ясни и коментирани до болка в тема, тук във форума за ограничаване на 190 км/ч на този модел. Аз с моята 2.0, 20 кл., 143 к.с. седан, съм вдигал толкова / 190 км/ч / на бензин и никога дори след половин час газ до края не може да вдигне повече по равен път / маг. Тракия, Пловдив-Цалапица или обратно и в чужбина на доста места /, но не по наклон в моя полза / от Витиня съм вдигал надолу към София и 215 км/ч, така че колегите да помислят реално ли е това, което са писали за постиженията на колите си на маг. Хемус в посока към София. Иначе на газ колата, в началото, когато я газифицирах и още я тествахме вдигна 215 км/ч и вървеше много по-добре, отколкото дотогава на бензин, но след месец с такива настройки на газовата уредба и среден разход на газ през този период около 18-19 л на 100 км, клекнах, отидох при газаджията и му казах да се погрижи да намалим разхода, но да ускорява добре, а за макс. скорост и 170-180 щеше да ми е добре, в резултат се получи следното - понамали се ускорението в сравнение с тогава малко, но сравнимо с това което беше на бензин, разхода го докарахме до 13-14 на 100, а макс. скорост около 180-190 км/ч, вдигани многократно по-равен път.
v70 2000г 2.5 дизел - 245-250км/ч
2ма човека в колата и бански и хъвлия в багажника

v70 2002г d5 около 200км/ч
с 4 човека в колат аи пълен багажник
С моето 850 (дизел) на отворената отсечка на Тракия(пистата преди Пловдив) вдигна 190+ км, но вибрациите от криви джанти бяха брутални и непосмях да стигна докраен предел Smile
230км. по километраж със зададения от производителя гуми на в70 2.5тди
215км. по километраж със зададения от производителя гуми на 440 1.7 турбо с пълен багажник
200км. по километраж със зададения от производителя гуми на 460 1.8ми тогава бях с ГПС показа ми 198км./ч.

от изброените най-много ми харесваше 440-та на ускорение и звук,но разхода беше ... Confusedhock:
V70 D5 - 220 км.ч. на 4500 оборота - нито йота на горе с гуми 225 на 45 17-ки.
... все си мислех че тия 163 кончета ще търкалят повече от старата ми S 40-ка с нейните 115 к.с. Wink
Колега bell ограничени са си тези моторчета - на 225 км/ч и на 4500 оборота, не е бензин все пак, не обича много високи обороти...
EEEE Wrote:Колега bell ограничени са си тези моторчета - на 225 км/ч и на 4500 оборота, не е бензин все пак, не обича много високи обороти...

Добре де ... ама старите 140 к.с. дизелови (ауди) мотори по ли са вървежни, както се оказва правели по 240 - 250 км.ч. или просто си разправяме рибарски истории :lol:
Pages: 1 2 3 4 5