Волво Клуб - България

Full Version: До колко ви е опирал ... километража?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Правокиран от други форуми където си хвалят ракетите като рибари и ловджии ми е интересно какви са лимитите на нашите шведски машини?

При мен на S40 - 115 кончета 1.8 с хубав бензин на Шумен - Варна стрелката стигна на 212 и малко отгоре. Повече просто не ще ако и да беше с педал до ламарината!
... и Аз до там опрях (долу горе) Smile
Мен до 210 на спускане от Витиня с новото турбо,но като махнеш 10-15 км лъжа си излиза точно колкото си го дават от производителя.
Аз на магистралата Варна-Слънчево съм стигал до 200(поддържа си ги без проблем и има възможност за още) но за повече ме е шубе а и не виждам смисъл. Wink
225 на магистралата, интересно е че педала сякаш има още ход, но оборотите явно са ограничени на 4500 и дотам... Но пък е супер стабилна!
И аз на спускане малко при Витиня 210.И малко разбих един мит че 1.6 200 не може да вдигне (хах..)
по магистралата в Турция 219 с багаж и 4 човека и повече неможаSmile ( това ми е единствен опит) иначе некрам с повече от 150 по нашите прекрасни пътища
170 на връщане от Търново миналата година.
220km по магистрала тракия.
Но си мисля че има още възможности поне до 230 само че не мисля че е много добре за двигателя да е в макс обороти особенно моят.
До 150-160 е нормално иначе и моята е ограничена на 4500 оборота само че аз на 5-та скорост несъм ги постигал.
При мен 220км са 4200 оборота.А може и километража да ме лъже.
С Волво С60 2,4Д 163 кс на магистрала в Германия бързо достигна 225 и имах чувството, че ограничител я спря да ускорява. Обороти обаче не съм гледал. Иначе старото В40 1,9 ТД 90 кс няма проблем да достигне 170, но както казаха по-горе колегите у нас няма условия за такива скорости - карам максимум до 150 и с двете.
Pages: 1 2 3 4 5