Волво Клуб - България

Full Version: искам VOLVO
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте всички вие притежатели на VOLVO,
аз все още нямам такъв автомобил като вашия, но имам намерения да се сдобия с модела S40 и тъй като съм пълен лаик на тема VOLVO имам нужда от вашата помощ. Моля, ако може да ми кажете мнението си за този автомобил - плюсове и минуси.
Ползвай търсачката колега.Този въпрос е дискутиран надълго и широко.УСПЕХ
... да Ви кажа право аз съм горд с такива хора като вас ... макар и бавно Volvo набира популярност и чупи митове за скъпа поддръжка ... но сме в незадоволително финансово състояние за да наемем една персона която да отговаря на големия наплив от теми ... НО ние сме пичове тук и си направихме труда да отговорим на първите "N" на брой теми ... а от вас бъдещи фенове на Volvo и наши колеги остава да ги прочетете ... и за още по голямо ваше улеснение си имаме и търсачка която при добре зададени критерии ще ви отведе там където ще откриете вашите отговори ... Smile
Колега личното ми мнение за този модел волво не е от най-позитивните, НО нямам и преки наблюдения.За мен този модел волво се води като най-проблемния като общо впечатление... и все пак каквото и да вземеш знаеш,че кола и жена втора ръка са на късмет :mrgreen:
Vin_Diesel_9_0 Wrote:Колега личното ми мнение за този модел волво не е от най-позитивните, НО нямам и преки наблюдения.За мен този модел волво се води като най-проблемния като общо впечатление... и все пак каквото и да вземеш знаеш,че кола и жена втора ръка са на късмет :mrgreen:
Колега, не знам за кое поколение S40 иде реч, обаче защо забравяш S60?Много проблеми - най-вече с електрониката, има с този модел до 2002-2003 година!
Колега batsas, за кое поколение S40 питаш?
Vin_Diesel_9_0 Wrote:Колега личното ми мнение за този модел волво не е от най-позитивните, НО нямам и преки наблюдения.За мен този модел волво се води като най-проблемния като общо впечатление... и все пак каквото и да вземеш знаеш,че кола и жена втора ръка са на късмет :mrgreen:
Интересно, как имаш такова мнение, без лично впечатление :mrgreen: И аз имам лично мнение за другите модели на Волво...ама те са главно визуални и придобити от познати имащи такива...затова не ги споделям Wink
Волво С/В 40 е най-ниския клас на Волво по това време 1996-2004г. Не знам, какво очаквате от модела. Аз мисля че е много добре замислен и реализиран...може да се каже че е бестселър. Използват доказана конструкция и задоволително количество екстри....в сравнение с ниските класове на другите марки по това време. Пасивната безопасност е най-добрата за времето си, дизайна е супер, дори е печелил награди. Купето е комфортно...е не става за индивиди високи по 1,90...Smile Това според мен е един сполучлив модел, но идва въпросът (който го има при всяка една кола закупена на старо) - Кой и как го е поддържал?
batsas Wrote:...Моля, ако може да ми кажете мнението си за този автомобил - плюсове и минуси.
Плюсовете са че за такива пари няма да намериш нещо подобно.
Основен минус-че не е комби но сменяш буквичката S с V и минуса отпада :lol:
Друг минус е че ако (като) вземе да ти бърка много в джоба с бензина ще има да се чудиш каква газова да му сложиш защото понася всякакви.Този минус отпада с GDI мотора понеже там не може да се газифицира или поне никой не се е похвалил да е успял.
Следващ минус, ще ти стане скучна кола.Качваш се, караш и това е.След няколко месеца няма дай обръщаш внимание.Не е като БМВ примерно да се чудиш аджеба сега този стълб ще можеш ли да го уцелиш странично с колонката на вратите или само със задната врата Big Grin
LeecH Wrote:
Vin_Diesel_9_0 Wrote:Колега личното ми мнение за този модел волво не е от най-позитивните, НО нямам и преки наблюдения.За мен този модел волво се води като най-проблемния като общо впечатление... и все пак каквото и да вземеш знаеш,че кола и жена втора ръка са на късмет :mrgreen:
Интересно, как имаш такова мнение, без лично впечатление :mrgreen: И аз имам лично мнение за другите модели на Волво...ама те са главно визуални и придобити от познати имащи такива...затова не ги споделям Wink
Волво С/В 40 е най-ниския клас на Волво по това време 1996-2004г. Не знам, какво очаквате от модела. Аз мисля че е много добре замислен и реализиран...може да се каже че е бестселър. Използват доказана конструкция и задоволително количество екстри....в сравнение с ниските класове на другите марки по това време. Пасивната безопасност е най-добрата за времето си, дизайна е супер, дори е печелил награди. Купето е комфортно...е не става за индивиди високи по 1,90...Smile Това според мен е един сполучлив модел, но идва въпросът (който го има при всяка една кола закупена на старо) - Кой и как го е поддържал?


Xaxxaxa имах в предвид,че не съм карал не съм имал такова... а впечатленията са от форума като отвориш на под раздела s/v/c/ и т.н. всеки пита как може да се оправи еди кое си и така това са ми впечатленията,че повечето мнения за повредено волво са на s/v 40 Smile
Ev-V50 Wrote:
Vin_Diesel_9_0 Wrote:Колега личното ми мнение за този модел волво не е от най-позитивните, НО нямам и преки наблюдения.За мен този модел волво се води като най-проблемния като общо впечатление... и все пак каквото и да вземеш знаеш,че кола и жена втора ръка са на късмет :mrgreen:
Колега, не знам за кое поколение S40 иде реч, обаче защо забравяш S60?Много проблеми - най-вече с електрониката, има с този модел до 2002-2003 година!
Колега batsas, за кое поколение S40 питаш?

Ами човека е написал,че гледа s40 предполагам е за старото поколение... ако беше питал между s40 и s60 тогава съм съгласен,че щях да споделя мнение, но въпреки това както и на другия колега повечето от проблемите които се появяват са именно на този модел s40 и не напразно казах,че нямам пряко впечатление а само от написаното тук...
Vin_Diesel_9_0 Wrote:Xaxxaxa имах в предвид,че не съм карал не съм имал такова... а впечатленията са от форума като отвориш на под раздела s/v/c/ и т.н. всеки пита как може да се оправи еди кое си и така това са ми впечатленията,че повечето мнения за повредено волво са на s/v 40 Smile

Мда и повечето неща се оправят с обслужване - смяна на кабели, свещи или със смяна на тампони и биалети :mrgreen: По-сложните са кривене на рамена на чистачки и смяна на едносекционни с двусекционни фарове Wink Обиновено колегите питат, как да оправят това или онова и се осланят на форумната диагностика, щото не им се дават пари за сервиз или щото им е интересно.
Виждам, че новият ни съфорумник не е написал точно за кое С40 пита. Ако за модела след 2004г. Единственото, което мога да кажа е че ми харесва много на външен вид...а интериора му е уникален. Платформата на този модел е същата, като на Форд Фокус.
Pages: 1 2 3