Волво Клуб - България

Full Version: Таблото на S60 се побърка!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,

Собственик съм на Volvo S60 D5 2002г. От два дни имам много странен проблем: таблото с уредите се побърка! Онзи ден, по време на силния снеговалеж, влизам в колата и какво да видя: всички лампи и дисплеи по таблото светят без дори да е вкаран ключа в ключалката, стрелката на температурата сочи земята, стрелката на километража на 140, тази на оборотомера някъде м/у 2000 и 3000 оборота. С две думи всичко по таблото се побърка...Стартирах двигателя-никаква промяна. Двигателят и всички други системи работят нормално без никакви видими отклонения. Откачих акумулатора, изчаках 30 мин. и пак го свързах. Всички лампи изгаснаха, всички уреди показваха 0 (както трябва да е при положение 0 и 1 на ключа). При положение 2 на ключа, когато нормално светват лампите за масло, акумулатор, свещи и т.н., светва само лампата "check engine" и изгасва след като стартирам двигателя (само тази лампа работи нормално). След като си тръгнах от работа покарах 4-5 километра без нищо по таблото да свети и чудо: изведнъж всичко се оправи и заработи нормално! Така до следващата сутрин когато работеше единствено индикацията "check engine" преди старт. След 1-2 километра каране пак всичко заработи нормално и така сега има три положения: или всичко свети и уредите показват ненормални стойности (това положение се случва без дори да е вкаран ключа в ключалката), или нищо не свети (освен "check engine" на положение 2 на ключа) и всички уреди показват 0, или всичко работи нормално...Тази сутрин всичко работеше нормално в началото и на дисплея за съобщения пише: "SRS-AIRBAG SERVICE URGENT" Confusedhock: . След малко дисплеите за километрите, часовника и външната температура станаха не четими и се появи индикация за включен cruise control. След като извадих ключа, дисплеите продължиха да светят без да могат да се четат (само надписа "cruise")...

Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели как го е решил. Ще бъда благодарен за всички мнения и препоръки за решаване на проблема!

P.S. Това е първият ми пост във форума, моля не ме съдете ако съм допуснал някоя грешка или съм пропуснал нещо Smile

Благодаря на всички!
Tisho е твоят човек Wink
kukuruzius Wrote:Здравейте колеги,

Собственик съм на Volvo S60 D5 2002г. От два дни имам много странен проблем: таблото с уредите се побърка! Онзи ден, по време на силния снеговалеж, влизам в колата и какво да видя: всички лампи и дисплеи по таблото светят без дори да е вкаран ключа в ключалката, стрелката на температурата сочи земята, стрелката на километража на 140, тази на оборотомера някъде м/у 2000 и 3000 оборота. С две думи всичко по таблото се побърка...Стартирах двигателя-никаква промяна. Двигателят и всички други системи работят нормално без никакви видими отклонения. Откачих акумулатора, изчаках 30 мин. и пак го свързах. Всички лампи изгаснаха, всички уреди показваха 0 (както трябва да е при положение 0 и 1 на ключа). При положение 2 на ключа, когато нормално светват лампите за масло, акумулатор, свещи и т.н., светва само лампата "check engine" и изгасва след като стартирам двигателя (само тази лампа работи нормално). След като си тръгнах от работа покарах 4-5 километра без нищо по таблото да свети и чудо: изведнъж всичко се оправи и заработи нормално! Така до следващата сутрин когато работеше единствено индикацията "check engine" преди старт. След 1-2 километра каране пак всичко заработи нормално и така сега има три положения: или всичко свети и уредите показват ненормални стойности (това положение се случва без дори да е вкаран ключа в ключалката), или нищо не свети (освен "check engine" на положение 2 на ключа) и всички уреди показват 0, или всичко работи нормално...Тази сутрин всичко работеше нормално в началото и на дисплея за съобщения пише: "SRS-AIRBAG SERVICE URGENT" Confusedhock: . След малко дисплеите за километрите, часовника и външната температура станаха не четими и се появи индикация за включен cruise control. След като извадих ключа, дисплеите продължиха да светят без да могат да се четат (само надписа "cruise")...

Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели как го е решил. Ще бъда благодарен за всички мнения и препоръки за решаване на проблема!

P.S. Това е първият ми пост във форума, моля не ме съдете ако съм допуснал някоя грешка или съм пропуснал нещо Smile

Благодаря на всички!


Нищо ново под слънцето Smile
Между 2001 и 2003 всичките Волва(без S/V 40) си го имат този проблем. Досаден проблем, за сметка на това напълно решим. Wink
Пращам ти моя тел. номер на ЛС. Звънни ми ще го оправим.
Хм, оня ден имаше много силно слънчево изригване :oops: Tongue
Здравейте имам волво s60 от месеци имам проблем с таблото как да намеря телефона на тишо. Предварително благодаря
Пиши му лично съобщение
здравейте ,аз също имах този проблем и го реших сам но ми отне известно време докато го открия какъв е точно .Четох доста из чуждестеранните форуми ,едни казват регулатора на напрежение L 4925N други казваха процесора на моторола сухи споики ,трети акулулатора е за смяна и много други неща ,а се оказа наистина доста сухи споики едни от които на процесора моторола .След като преди него смених 3 пъти регулатора а се оказа че не от него започнах да презапоявам всички споики на 4 -процесора ,трагна да свети таблото ,свет иизвестно време и пак загасна ( ЗАБРАВИХ ДА СПОМЕНА ЧЕ ДИСПЛЕЯ ПОКАЗВАШЕ РАЗМАЗАНИ НАДПИСИ ИЛИ ВЪОБЩЕ НЕ СВЕТЕШЕ,ПРАВЕШЕ КАКВОТО СИ ИСКА). Това с размазването на дисплея го оправих след като презапоих всичките чипове и пак започна да гасне ,накрая пак разглобих таблото за пореден път и правех опити само с платката на колата да хвана с леко натискане на елементите каде е проблема и го намерих .Имаше сухи споики ,те са едни точици кадето се съединяват двете страни на платката ,след презапояване от моя страна ,таблото вече работи 3 седмици без да имам проблеми с него .
Очевидно е с доста тънък поялник процедурата...
Leper Wrote:Очевидно е с доста тънък поялник процедурата...

Аха. Smile Но само с поялник в доста от случайте не става. Налага се да се оправят и проблемите които за възникнали в следствие на проблемите с платката. тоест кофти данни в еепром-а на процесора, защото след време пак започва да се държи по същия начин и тогава поялника не помага...
Тогава Тишо помага Smile