Волво Клуб - България

Full Version: 1.7 или 1.8 турбо?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
... забравих да спомена че съм се заблудил за изпускателя явно сангрията ми е дошла в повече ... изпускател си трябва от турбо мотор ... грешката е моя div-cho Smile
Колкото да го сглоби и да го счупи става Smile Ако се прави нещо , поне да е като хората
Иначе по окачването има разлика в пружини, амортисъори, на задния мост има едни допълнителни биалети и разлика в стабилизиращите щанги
... мхм колега мерси за инфото за това е форума да обменяме информация и да се дообразоваме ... ако с нещо съм те засегнал съжалявам .. Наздраве ( тук в испанско пийваме едно типично питие: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.enforex.com/bulgarian/culture/sangria.html">http://www.enforex.com/bulgarian/culture/sangria.html</a><!-- m --> ) .. лека вечер Smile
на мотор б18фп буталата също са издълбани
Относно двигателя 1.8 моно разликата с 1.7 турбо е в диаметъра на буталата
и евентуално конструкцията и горивната камера в главата.
Аз ако разполагам с малко финансии бих направил друго.
Ще пригодя двигателя но моноинжекцията в коша но главата на двигателя
ще е от Рено Лагуна 2.0 литра.По този начин смъкваш леко компресията
имаш по големи клапани и вдигаш кубиците на абе хода на коляновия вал е по малък с 1 сантиметър.
По груба преценка турбото спокойно ще храни така сглобения двигател единствено
трябва да се помисли за повече гориво.
Ако се реши проблема да не се изхвърля но едно 140 коня ще добиеш под капака.
Мисля че едно по внимателно шофиране ще ти даде възможност да се наслаждаваш
по-дълго на това добиче. Big Grin
Точно тези подробности,дето ги спомена колегата за кованите бутала и т.н. ми дават отговор,че това дето го мисля няма да стане.Имам други идеи за моя мотор B 18 U,но като му дойде времето....Благодаря Ви за подробностите колеги!
Здравейте колеги според мен 1.8турбо ще го стопи най много за месец .Аз карам 1.7турбо и го пипах 1 главата шлайфах 2полирах колектора 3разпределителния вал 4 турбото .И на димо теста видях 143/148к.с .Много вървеше но и разхода и беше на ниво наказвах порше 911 но и започнаха проблемите 1 скъса задният тампон 2 горното каре на дъгата полуоска и за капак скъса и магарето.моят съвет е да не се прашим по голямй от инжинетйре на волво защото това е за наша сметка
boiko_pz Wrote:Здравейте колеги според мен 1.8турбо ще го стопи най много за месец .Аз карам 1.7турбо и го пипах 1 главата шлайфах 2полирах колектора 3разпределителния вал 4 турбото .И на димо теста видях 143/148к.с .Много вървеше но и разхода и беше на ниво наказвах порше 911 но и започнаха проблемите 1 скъса задният тампон 2 горното каре на дъгата полуоска и за капак скъса и магарето.моят съвет е да не се прашим по голямй от инжинетйре на волво защото това е за наша сметка


Недей моля те.Аз карам 1.8 блок с глава от Лагуна 2.0 литра без други промени.
Карам на газ и до 2.0 литра атмосферки не им давам думата. И така вече 5 години.
le4ko Wrote:Точно тези подробности,дето ги спомена колегата за кованите бутала и т.н. ми дават отговор,че това дето го мисля няма да стане.Имам други идеи за моя мотор B 18 U,но като му дойде времето....Благодаря Ви за подробностите колеги!

... колега мое мнение е че мотора ще устиска ... все пак говорим за 30-40 коня Wink ... ако мотора ти е читав действай смело Smile ... и според мен по горе описаните последици след леко качване на конете ми се виждат неправдоподобни ... без да ми се сърди никои но явно така си под държате колите ... какви са тия скъсани магарета с има няма 20 магарета отгоре :mrgreen:

... според мен най големия недостатък ако тръгне да се Upgrade-ва този мотор (1.8 моно) е главата ... но както виждаш и на това има решение
... може и да се заблуждавам но според мен 1.8 моно е най безпроблемния мотор в цялата серия на 4-ките ... това си е мое мнение и не ангажирам никого ПА може и аз да съм случил на екземпляр и читав майстор да го обслужва Tongue

... останалите разлики по спирачки и окачване не са болка за умиране и можеш да си ги Upgrade-неш ... имаш ли желание и щом си се закрастил Tongue
Пробвай аз ти давам най много 20дни 1 си съкал задния тампон 2 биелни те лагери на 2,3 щесе парцал и ще гори масло повече от трабант Big Grin
Pages: 1 2 3