Волво Клуб - България

Full Version: Няколко въпроса за табло на S40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте Smile
Тези дно останах без работа и реших да сменя някоя лампа по таблото на колата. Порових по темите тук и се оправих горе-долу с всичко (браво!хаха), освен с тези няколко неща

Лампата, която осветява врътката за климатроника, не свети. Пробвах с няколко лампи и цокли, свалях стара и слагах нея - пак същото. Възможно ли е да е от лоша връзка някъде из платката и да трябва да отварям самия модул? Уф..

Огледалото на пасажерския сенник не свети и то - ама то си не свети откакто съм я взел. Има лапма, но до него няма кабели от тръбата, която държи сенника... свалях, бърках - ама не мога да ги намеря.

Копчето за аварийните светлини не работи откакто съм я взел. Потъна и не ще и не ще. Днес се опитах да го сваля, но кабелите, които влизат в него не искат да излязат. Иначе самия бутон излиза от гнездото и като го опъна малко пуска аварийните. Като го натисна спира, а после като го натисна пак не иска да ги пусне.

Има един дисплей дето не знам за какво е и изобщо функционален ли е в моята кола . Този, дето е точно под индикатора за температура и бензин. Стана ми интересно за какво са го сложили там.

Осветлението в купето не може да се включи - освен ако не е отворена някоя врата. Нямам представа защо, но е така.
В общи линии, ако някой има мнение по тези въпроси да казва смело Smile

Иначе сложих лампа в модула за включване на фаровете, светеше... ама е по-малка от фабричната и е още много светло за да видя има ли ефект. Това са все малки и дразнещи работи Smile

Благодаря на първо място Smile Съжалявам, ако всички тези въпроси са задавани, аз не можах да ги намеря.

Колата е S40 1996 1.8i
Да добавя - получи се голям проблем...

Нямам мигачи - аварийните си работят. Някой може ли да ми каже къде да търся проблема.. сигурен съм, че е от това, което правих днес, а без мигачи не мога да карам.
А, не е вярно можеш без мигачи, сваляш прозореца и подаваш сигналите с ръка, като велосипедистите и мотоциклетистите- SPAM Big Grin Big Grin
revelator Wrote:Копчето за аварийните светлини не работи откакто съм я взел. Потъна и не ще и не ще. Днес се опитах да го сваля, но кабелите, които влизат в него не искат да излязат. Иначе самия бутон излиза от гнездото и като го опъна малко пуска аварийните. Като го натисна спира, а после като го натисна пак не иска да ги пусне.

Скапан бутон, такива са си развалят се. За съжаление мигачите минават през този бутон и има положения на бутона в който оставаш без мигачи. Натискаш го до положение в което имаш мигачи, застопоряваш с клечка за зъби и не го пипаш докато си намериш нов.

revelator Wrote:Има един дисплей дето не знам за какво е и изобщо функционален ли е в моята кола . Този, дето е точно под индикатора за температура и бензин. Стана ми интересно за какво са го сложили там.
На колите с борд компютър там показва информацията от борд компютъра. При коли без борд компютър пише "STOP" при прегряване и 'FUEL' когато горивото е за по малко от 20 км.

revelator Wrote:Осветлението в купето не може да се включи - освен ако не е отворена някоя врата. Нямам представа защо, но е така.
В общи линии, ако някой има мнение по тези въпроси да казва смело Smile
Най-вероятно проблем в ключа за лампата
joro74 Wrote:
revelator Wrote:Копчето за аварийните светлини не работи откакто съм я взел. Потъна и не ще и не ще. Днес се опитах да го сваля, но кабелите, които влизат в него не искат да излязат. Иначе самия бутон излиза от гнездото и като го опъна малко пуска аварийните. Като го натисна спира, а после като го натисна пак не иска да ги пусне.

Скапан бутон, такива са си развалят се. За съжаление мигачите минават през този бутон и има положения на бутона в който оставаш без мигачи. Натискаш го до положение в което имаш мигачи, застопоряваш с клечка за зъби и не го пипаш докато си намериш нов.

revelator Wrote:Има един дисплей дето не знам за какво е и изобщо функционален ли е в моята кола . Този, дето е точно под индикатора за температура и бензин. Стана ми интересно за какво са го сложили там.
На колите с борд компютър там показва информацията от борд компютъра. При коли без борд компютър пише "STOP" при прегряване и 'FUEL' когато горивото е за по малко от 20 км.

revelator Wrote:Осветлението в купето не може да се включи - освен ако не е отворена някоя врата. Нямам представа защо, но е така.
В общи линии, ако някой има мнение по тези въпроси да казва смело Smile
Най-вероятно проблем в ключа за лампата

Скапани са, като гледам изобщо не е ограничен проблем, но както и да е. Това да й е кусур на колата Smile

Аз успях да го сваля бутона за аварийките, разглобих го и го почистих - всичко вътре си изглежда здраво, утре ще го сложа да видя дали ще тръгне. Какво имаш предвид с положението му и означава ли, че ако не го сложа няма да имам мигачи? олеле Smile

Иначе намерих и защо не свети лампичката на градусите - на платката й точно на захранването спойката се е отлепила и утре ще ходя някъде да ми я лепнат, че нямам поялник тук.
Да, без бутон няма мигачи - мигачите минават през пътечките на ключа. Много тъпо. Аз моя го чистих няколко пъти - след почистване работи седмица-две. Искат му безобразни пари за нов - 70 лв. Купих 3 от ebay - 2 бяха развалени.
Ъпдейт: бутонът за аварийките проработи... засега. Ако не друго, поне вече има лампа вътре. И мигачите се върнаха Smile Нямаше да се оправя без подробните описания във форума. Евала Smile

А този дисплей на таблото при мен никога нищо не е показвал, няма и осветление... може ли да е изгорял? Много съм скаран с електрониката и нямам представа какво може да му се случва.
Радвай се, че не е показвал нещо. Без борд компютър показва само лоши неща.
Аз пък съм 90% убеден, че нямаш никакъв дисплей там, а само тъмносива пластмаса, която запушва дупката, ако е дисплей седи зеленикав, а осветлението му е от крушките зад таблото, дисплей там за борд компютър иначе ядец Wink
Чудя се защо не са направили шведите да свети в червено и при по-ниски темп. от -2/3С??? Шофьорът трябва винаги да е в alert при такива големи студове, да има нещо по таблото, което да му привлича вниманието за "1 на ум" Smile

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150571921748010&set=a.10150160850038010.305664.547723009&type=1&theater">https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater</a><!-- m -->

[attachment=21504]
Pages: 1 2