Волво Клуб - България

Full Version: Замръзва ми пета скорост?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
От вчера забелязах, че в тия кучешки студове при първите 15 - 20 минути е напълно невъзможно да се включи петта скорост. Едва като се позатоплят чарковете вече си влиза без проблем.
Та въпроса ми е това индикация за малко масло в кутията ли е, за некачествено такова ли е или какво??
... мисля че по скоро маслото в ск.кутия ти е старо ... аз имах проблем още първата зима като взех колата но при мен всички влизаха трудно като паднаха първите студове ... и както при теб след около 15 минути всичко си идваше на място Smile
Моята пък нямаше задна, та чак надписа на ск. лост погледнах да не греша къде е.
После няколко пъти на 3 и 4 и взе. че се появии задна
Лош навик имам да паля и направо да тръгвам, 10-15 сек най-много и потеглям, а паркирам на такова място , че само на задна се излиза.
А и друго ми направи впечатление сутринта , при -20 -22 градуса съединителя едвам се натискаше и мн трудно се връщаше.
А пък хидравликата на волана се представи учудващо добре

Та като говорим за масла ..какво масло ще е наи-добре за скоростите, и колко литра събира кутията.
На мотора сипах 5-40 на елф синтетика (ама кои елф точно незнам) и няма проблеми с въртенето , а и вече почти 2000 км не го е пипнал
На мен задна ми влиза доста трудно в студа. Натиска съединителя по 2-3 пъти за да влезе хубаво.
по скоро буташ 1 и после задна Smile а не дерекно задна
Аз сутрин като запаля , преди да тръгна накъдето и да било си раздвижвам хубаво скоростния лост и съединителя (5-6 пъти го ннатискам и пускам бавно) .Помага.
Всеки път ли влиза трудно? При мен след газене в дълбок сняг се беше наблъскало всичко подкората и всички скорости бяха проблемни за включване докато не се сетих от какво може да е, почистих и всичко е ок.
п.п. преди 2 години си сменях втулките на скоростния лост ... сега пак са за смяна/изядени са супер много/, уж от мото Фое 40лв дадох ... думи нямам ... пълни боклуци, решил съм да дам на стругар да ми ги направи от тефлон.. мисля че ще изкарат повече...
Idea Ако предаването на скоростите е с жила, може да има замръзнала вода в кожуха..
traffic Wrote:Всеки път ли влиза трудно? При мен след газене в дълбок сняг се беше наблъскало всичко подкората и всички скорости бяха проблемни за включване докато не се сетих от какво може да е, почистих и всичко е ок.
п.п. преди 2 години си сменях втулките на скоростния лост ... сега пак са за смяна/изядени са супер много/, уж от мото Фое 40лв дадох ... думи нямам ... пълни боклуци, решил съм да дам на стругар да ми ги направи от тефлон.. мисля че ще изкарат повече...

Митак,от тефлон не знам дали ще се получи,но от пръчка текстолит с подходящия диаметър със сигурност Wink .
traffic Wrote:Всеки път ли влиза трудно? При мен след газене в дълбок сняг се беше наблъскало всичко подкората и всички скорости бяха проблемни за включване докато не се сетих от какво може да е, почистих и всичко е ок.
п.п. преди 2 години си сменях втулките на скоростния лост ... сега пак са за смяна/изядени са супер много/, уж от мото Фое 40лв дадох ... думи нямам ... пълни боклуци, решил съм да дам на стругар да ми ги направи от тефлон.. мисля че ще изкарат повече...

През тая седмица, когато тръгвам при минус 20 всеки път Big Grin
Хубаво, че в Сф пета почти не я ползвам ... но много ме учуди. Трябват ми около 15 мин. движение, че да може да си влезне
Pages: 1 2 3