Волво Клуб - България

Full Version: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Здравейте,
Прелитат разни идеи през болния ми мозък, но това как да е...
Питането ми е към колегите с V70 и/или XC70:
[attachment=21496]
Това ви е ръчката за чистачките, нали така?
Познавам я добре - моята е същата(S80) само нямам тези две "копчета" на върха(За задната чистачка). Питането ми е именно за тях:
Това бутони ли са (натискаш и той се връща веднага след това сам) или копче/та (вкл/изкл)?
Два ли са 2 (нагоре един и надолу един) или някак-си-другак-си?

Дайте ми малко инфо, моля.
Благодаря.


п.п. Към Тишо и Здравко:
Ще се разровя за wiring diagram, но ако не съм в състояние да я разчета, мога ли да разчитам за съдействие?
Трябват ми 2 бутона на/около волана и се чудя как да се случи това
1. С тази ръчка. По-лесно е за окабеляване - няма движещи части
2. С игра с бутоните за GSM-а + bluetooth powerpoint presenter захранен от волана (там има 12в постоянни, 12в на контакт, 5в. на контакт и маса, ще се измисли нещо за 1,5в или 3в според презентера). GSM нямам и мисля при този вариант да взема едно панелче с копчетата за GSM, да оставя моята си платка отдолу, а да монтирам под бутоните на GSM-a някак си бутоните от презентера, така че да изглежда stock, но само аз да си знам че копчето "Зелена слушалка" е "Back" а копчето "Червена слушалка" е "Next" ...

п.п.2 Още съм в много ранна фаза на обмисляне, кое/къде/как/защо и дали. Така че, приемам и други предложения от тези, които са се досетили болния ми мозък какво е намислил...
Здравей колега,
това е превключвател с 3 твърди положения (на прекъснат режим, изключена, бърза чистачка), не се връща сам бутона.
Благодаря.
(ако му вкарам пружинки и му счупя това-онова можеби ще стане)
Започвам да се самонавивам за другия вариант, макар и по-сложен за изпълнение
Току що си спечелих това цък
[attachment=21528]

Като дойде ще видим какво има вътре Smile И нищо да не стане, няма да ме заболи много...
Аз неможах да те усетя, какво си намислил на първо време :?:

Цък, а това в какво трябва да се превърне? Smile

Поздрави
CarPC.
Дотук налице са:
Asus eeePC 901 - 4+16 SSD HDD!!! Олекотено XP (в момента тествам версия 6 или 7)
Мтел - usb 3g modem
Монтор 7'' VGA (чакам го от китай)
Този джойстик(чакам го от Англия)
Остават:
Дигитайзер за монитора (да стане ТъчСензитив)
USB GPS
AuxIn за касетофона HU-6xx (като му дойде времето Тишо ще усети Smile )
Камера за задно виждане

и куп съпътстващи неща -
захванване за компа + палене и гасене
управление на камерата за задно
моторизиране на екрана по малко по-различен начин от стандартния за VOLVO - up-down.
Дреболии от общ характер или просто недообмислени идеи: релета време; ремуут старт (WakeOnLan) през wifi + linksys wrt *.* ; данни за автомобила в реално време; възможност за пипане по АГУ с пресет ф-ции (нямам такива към момента) и каквото още ми щукне на акъла, но понеже живеем в БГ: важното е да изглежа заводски и да няма начин/смисъл да се краде. Каквото и да вградя вътре ще го направя така, че за да бъде махнато ще трябва да бъде унищожено!
VolvoCarPC Wrote:CarPC.
Дотук налице са:
Asus eeePC 901 - 4+16 SSD HDD!!! Олекотено XP (в момента тествам версия 6 или 7)
Мтел - usb 3g modem
Монтор 7'' VGA (чакам го от китай)
Този джойстик(чакам го от Англия)
Остават:
Дигитайзер за монитора (да стане ТъчСензитив)
USB GPS
AuxIn за касетофона HU-6xx (като му дойде времето Тишо ще усети Smile )
Камера за задно виждане

и куп съпътстващи неща -
захванване за компа + палене и гасене
управление на камерата за задно
моторизиране на екрана по малко по-различен начин от стандартния за VOLVO - up-down.
Дреболии от общ характер или просто недообмислени идеи: релета време; ремуут старт (WakeOnLan) през wifi + linksys wrt *.* ; данни за автомобила в реално време; възможност за пипане по АГУ с пресет ф-ции (нямам такива към момента) и каквото още ми щукне на акъла, но понеже живеем в БГ: важното е да изглежа заводски и да няма начин/смисъл да се краде. Каквото и да вградя вътре ще го направя така, че за да бъде махнато ще трябва да бъде унищожено!

Страхотна идея, предполагам всеки се е изкушавал от идеята за PC в колата, а пък в комплект с интернет вече става екстравагантно.. ще следя с интерес. Не разбрах едно WiFi рутерче няма ли да има (на задните седалки може да искат да ползват нет.. пък и на плажа).. Smile
На по-късен етап може и да се появи един linksis WRT вътре, но с друга цел - консумацията му е много малка, съответно може да бъде оставен да работи постоянно.
1. Може да работи като репийтър и да разшириш обхвата на домашната мрежа, но ще има известни главоболия когато не си в обхвата на домашната мрежа да пускаш нет-а от 3G модема през него - има време ще се мисли.
2. Закачаш се от вкъщи или от работа към него и вече сте в една локална мрежа с колата. Палиш PC чрез WakeOnLan функцията и оттам нататък е въпрос на фантазия
3. Ако имаш нет независимо от компа - може да влизаш през телефона си и да включваш/изключваш разни уреди. След преработка, разбира се. Печката например. Колкото и извратени идеи да идват НЯМА да паля колата дистанцирано - наиграл съм се с такава глезотия на ръчна скоростна кутия... мммм още имам гаден вкус в устата, само от мисълта - мерси, не пуша.

Ноооо, първо основните неща да бъдат нагласени.
супер е идеята, добре си го замислил а неможе ли това да се закачи на две 7" мониторчета на облегалките на предните седалки като дВД, само че на мястото на двд плеъри да са таблети например, по скъпо ще е, но имам от къде да намеря евтини таблети.

Поздрави
Zahariev Wrote:ще следя с интерес
Аз съм на МНОГО ранен етап. Докато влезе каквото и да е било в колата ще минат месеци.
Тя идеята датира от години, така че...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12