Волво Клуб - България

Full Version: Проблем със странен модел газ.инжекцион
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,
Проблема ми е следния:
Волво в40 2.0 куб.бензин,газов инжекцион.
Като мина на газ и колата е на обороти гасне след около минута работа,ако реша да тръгна след като съм минал на газ след около 10 секунди колата забива муцуната и гасне.Мисля че или налягането е малко или има запушено нещо.Въпроса е че модела на компютъра на инжекциона е следния GE\TEC design или поне това пише на кутията му.Други думи или числа няма.В Дупница минах през всички газаджии и никой няма програма с която да разчете този комп.
Някой от вас чувал ли е за такова ecu и къде в София да речем биха могли да свършат работа,някой по голям сервиз например?Газовата е монтирана в Италия,така си дойде колата,никой не знае нищо.Хич не ми се кара на бензин.Мерси.
Намери къде се намират филтрите по ГИ и първо смени тях,ако не се оправи тогава търси проблем в компа на инжекциона.
Здравей колега,
Да не ти е газовата Vialle LPi? Ако е такава - мого лесно ще познаеш. Тя няма изпарител. Работи в течна фаза, т.е. инжекторите инжектират течна газ. Има помпа в бутилката, която с прецаква от хубавата газ в нашата хубава татковина. Все пак може и да не е такава. Може да постнеш някоя снимка на двигателя с инжекторите.
Първото нещо което трябва да направиш е да смениш филтрите.Ако няма ефект провери изпарител и рейка.Не разбрах на колко години (километри) е ГИ.Повечето инжекциони при пад на налягането обръщат на бензин,при теб незнам как трябва да е.С две думи,имаш недостиг на гориво (според мен).
Първото нещо което трябва да направиш е да смениш филтрите.Ако няма ефект провери изпарител и рейка.Не разбрах на колко години (километри) е ГИ.Повечето инжекциони при пад на налягането обръщат на бензин,при теб незнам как трябва да е.С две думи,имаш недостиг на гориво (според мен).