Волво Клуб - България

Full Version: обслужване на волво с80 163к. дизел 2007
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги колко струва обслужването на волво с80 163к. дизел ръчна скоростна кутия, автомат не искам. Да ми кажете добре ли е цена 10000 евро за такава. Във България гледам че вървят малко скъпичко, та затова питам за цената. Ако може и да ми кажете малко повече за автомобила- проблеми има ли сериозни, електрониката как е. Карал съм такова старото поколение 2000г. с ауди двигател, впечатли ме . Но имам желание от доста по нов модел. Благодаря ви предварително.
Ако е читава колата, супер е цената!!! Wink
Лека грешка от моя страна колата е 185к. За автоматичните ск. кутии съм наясно но никой не пише за лъчната как е.
Мда както казва колегата ако колата е запазена и на малко километри(лява дирекция) цената е добра.
Колата трябва да е с двигател D5244T4 (185 кс), който е второ поколение от D5.
Засега впечатленията за двигателя е, че е изключително здрав.
Цялото обслужване е около 1000 лв. с качествени части. ( не от Мото Пфое)
Съединител около 600 лв. без маховик (не от Мото Пфое)
Проблеми с електрониката за по-старите модели като цяло няма.
С малки изключения като:
- инструмент панела (таблото)
- дебитомер
– дюзи
Посочените неща са за по-старите модели с D5, който може да са променени през годините.
Дюзите със сигурност са от ново поколение.
Проблемите основно са с автоматичните скорости и ЕГР системата, която си е проблемна за всички съвременни дизели с хубавата нафта в БГ.
Взимай смело няма да съжаляваш.
Да сподели някой колега имат ли филтър за твърди частици и дава ли ядове ?
Дизел 2007 сигурно, ще има и тази тъпотия.
моят кум си взе такова само че автомат, ( карах го един месец) и мога да каже че колата е супер. двигателя е супер оразмерен за това купе( има ряз). с двигателя няма да имаш проблем, но наблегни най - вече ако е с нивомат (регулируемо окачване). много дефекти дава, офертата от мото пфое беше 2 400лв за задни и 2 200лв за предни амортесьори. возията е уникална. смяна на масло с филтри 400лв( не в мото пфое). поне това няма филтър за твърди частици. цената иначе е много добра която казваш даже съмнителна така , че трябва обстойна проверка.
Благодаря ви колеги