Волво Клуб - България

Full Version: 460 1.7i като загрее - изгасва
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Голям проблем, ако може някои да ми подскаже решение .
Волво 460 от 1995 година бензинов двигател 1.7 кубика пълна инжекция. Работи като часовник, пали от четвърт и при -18 градуса , но щом загрее до 40 градуса започва да губи сякаш центровката, глъхне, и изгасва сама . Винаги трябва да чакам няколко часа да изстине и пак всичко се повтаря. На газ работи по същия начин . Не мога да отида и на майстор. Мисля да сменя свещите. До сега се наслушах на много и различни предположения , дори някои граничещ ти в сферата на фантастиката,но на мен нито едно не ми помогна. Много Ви моля ако някои е имал същия проблем да ми се обади благодаря предварително .
От къде си?
От Добрич.
Здрасти колега закараи колата на елком
Провери и датчика на охладителната течност
Датчик на коляновия вал най-вероятно. А датчика на температурата ако е повреден колата ще работи, макар и гадно..
При мен от развален датчик на температурата, колата работеше много богато и при подаване на газ пукаше от филтъра и гаснеше
Датчика не е на коляновия вал а на маховика.
И точно при него е проблема.
Този там е датчика на Хол. Свали го и го изчисти. По него се натрупват стружки и е добре да провериш дали е на правилното разстояние. Мисля , че във ВАДИС го имаше посочено
Благодаря Ви приятели за съветите, но сега е замръз и няма как колата е отвън. Само малко да отпусне и ще се заема с проблема. Благодаря Ви още веднъж.
Pages: 1 2