Волво Клуб - България

Full Version: Ел. седалки
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Здравейте.
От скоро претежавам VOLVO s40 2005г. Има ел. седалки с три запомнящи се позиции, аз съм си запаметил седалката на първа позиция а жена ми на втора. Когато се кача след жена ми трябва да държа бутона докато се намести моята позиция, но веднъж още при отключването на колата седалката сама тръгна на моята позиция. Може ли да ми кажете как става това.
Благодаря предварително.
Прочети си User Manual-а за да не те подведа как точно се програмира, но идеята в общи линии е следната:

Вземаш твоето дистанционно и отключваш колата. Даваш на контакт, гласиш си седалката и запаметяваш позицията (примерно на 1). Палиш, гасиш отваряш вратата затваряш я и заключваш. Така си нагласил твоето дистанционно.
Повтаряш същата процедура с другото дистанционно (на жена ти) като гласиш седалката на нейната позиция.

Точната последователност си я свери в ръководството. Дал съм ти примерна. Инженерите са се старали процесът на програмиране да е интуитивен и да не се усетиш кога/как/защо си я нагласил. Стига обаче всеки да си ползва неговото си дистанционно. Веднъж да ги размените и всичко отива подяволите...
Друга глезотия е като отидеш на автомивка. Забелязал ли си че седалката продължава да има ток и да се движи докато не заключиш колата(прозорците например не можеш в него момент да ги смъкнеш). Защо? Защото ходиш на автомивка и момчетата трябва да могат да я изчистят.
ОК викат те че си готов, но седалката е разместена - мамка му. Затваряш вратите заключваш и отключваш. В момента в който отвориш вратата и седалката ти отива на програмираната позиция на дистанционното с което си отключил. Яко а. А момчетата в автомивката те гледат като полезно изкопаемо с паднали ченета Smile

Къде са гоуфаджийчетата с ергономичните си интериори ....
yuckuJackD Wrote:Къде са гоуфаджийчетата с ергономичните си интериори ....

Recaro салон Smile

иначе метода е този за програмиране поне на S80 2007g
yuckuJackD Wrote:Къде са гоуфаджийчетата с ергономичните си интериори ....

Абе за гоуфаджиите не знам, ама моя предишен Жип от 2000 година помнеше доста повече неща освен седалките - при запаметяване с едното дистанционно (те бяха два цвята, черно и сиво, да не се бъркат) се запомняше и позицията на страничните огледала, настройките на климатроника, запаметените радиостанции и силата на звука, както и дали е свирело CD-то, чейнджъра в багажника или радиото. Пълна програма. Сядаш си в колата, радиостанциите са си твоите (аз например винаги си слагам Хоризонт на 1, Дарик на 2 и т.н.), огледалата също се наместват където трябва и т.н.

Освен това при отваряне на вратата седалката се плъзваше максимално назад и като завъртиш ключа идва на съответната позиция. Глезотии за американци в общи линии, но са приятни.

Само дето веднъж грабнах дистанционното на приятелката ми и като завъртях ключа, седалката щеше да ме смачка във волана - щото тя е висока 1,50, а аз съм над 1,90 м Big Grin
Много ви благодаря.
Имам един въпрос: скоро забелязах че имам някакви букси под предните седалки, на централната конзола няма копчета за ел.седалки, възможно ли е в седалките да има нагреватели (или както там се наричат) и ако да - възможно ли е да се направят да работят?
tqnso Wrote:Имам един въпрос: скоро забелязах че имам някакви букси под предните седалки, на централната конзола няма копчета за ел.седалки, възможно ли е в седалките да има нагреватели (или както там се наричат) и ако да - възможно ли е да се направят да работят?


Кабелите може да са за еърбега. В случай, че имаш подгряване на седалките, копчетата се намират под пепелника.
stivmar Wrote:
tqnso Wrote:Имам един въпрос: скоро забелязах че имам някакви букси под предните седалки, на централната конзола няма копчета за ел.седалки, възможно ли е в седалките да има нагреватели (или както там се наричат) и ако да - възможно ли е да се направят да работят?


Кабелите може да са за еърбега. В случай, че имаш подгряване на седалките, копчетата се намират под пепелника.


уточнявам - буксите под седалките не се включени никъде, просто си висят под нея, а кабелите от буксите отиват някъде в седалката :roll: а за копчетата знам, но на конзолата няма такива - <!-- m --><a class="postlink" href="http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/cc4ed16322684ca7dfd80facc63ec9f4/sl379148">http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 4/sl379148</a><!-- m -->
tqnso Wrote:
stivmar Wrote:
tqnso Wrote:Имам един въпрос: скоро забелязах че имам някакви букси под предните седалки, на централната конзола няма копчета за ел.седалки, възможно ли е в седалките да има нагреватели (или както там се наричат) и ако да - възможно ли е да се направят да работят?


Кабелите може да са за еърбега. В случай, че имаш подгряване на седалките, копчетата се намират под пепелника.


уточнявам - буксите под седалките не се включени никъде, просто си висят под нея, а кабелите от буксите отиват някъде в седалката :roll: а за копчетата знам, но на конзолата няма такива - <!-- m --><a class="postlink" href="http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/cc4ed16322684ca7dfd80facc63ec9f4/sl379148">http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... 4/sl379148</a><!-- m -->
Нямаш, просто е окабелено за евентуална такава екстра. Повечето от нашите коли са така :mrgreen:
Pages: 1 2 3 4