Волво Клуб - България

Full Version: Anti skid service required?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте.

Отскоро съм собственик на Волво XC70, мод.2005 г. Вчера докато шофирах, забелязах, че свети жълтият триъгълник с удивителна в средата на таблото, а в информационния дисплей беше изписано: Anti skid service required. При натискане на INFO бутона надписът се редува с Brake assist service required. Доколкото мога да установя, не работи ABS системата, както и системата срещу поднасяне при завой. Някой да е имал подобен проблем, и каква може да е причината за него? Благодаря предварително.

Милен
Здрасти колега ,така не може да се определи ,може да са 100 неща ,трябва да я закараш някъде да прочетат грешките в спирачния модул.Ако е някъде другаде ,а не в Мото Пфое е възможно да ти кажат само номера на грешката ,без да знаят какво означава ,но дори и така да е ,напиши ги тук и ако нямаш VADIS ,някой колега ще помогне да ги разчетем.
Най вероятно ABS модула се е повредил, но със сигурност може да се каже след диагностика. Wink
Най вероятно ABS модула се е повредил, но със сигурност може да се каже след диагностика. Wink
Благодаря ти. Съвсем скоро ще я карам в сервиз по друг проблем, и със сигурност ще помоля да я закачат на компютър да се види точно за какво става въпрос, но понеже това няма да може да стане веднага, ми се искаше междувременно да получа повече информация, ако някой е имал същия проблем. В чуждестранни форуми за Волво четох, че това било често срещано явление при каране в дълбок сняг, и се причинявало от зацапване на датчика на АВS-са на някое от колелата, съответно се оправяло съвсем безболезнено с почистването му.

П.П.
Надявам се да не е ABS модулът, че бил доста $$$.
Благодаря ти. Съвсем скоро ще я карам в сервиз по друг проблем, и със сигурност ще помоля да я закачат на компютър да се види точно за какво става въпрос, но понеже това няма да може да стане веднага, ми се искаше междувременно да получа повече информация, ако някой е имал същия проблем. В чуждестранни форуми за Волво четох, че това било често срещано явление при каране в дълбок сняг, и се причинявало от зацапване на датчика на АВS-са на някое от колелата, съответно се оправяло съвсем безболезнено с почистването му.

П.П.
Надявам се да не е ABS модулът, че бил доста $$$.
Колега на ХС90 съм имал такъв проблем. Отидох в Мото Пфое казаха, че не е трагично. Разглобиха нещо при скоростния лост и след час беше готова колата. За пари немога да кажа беше в гаранция.
Здравейте форумници!Карам лизингово VolvoS60 на 2 години и 11 месеца.Все още си е на мото пфое, но му изтече гаранцията. От около седмица се изписват съобщенията ABS/Anti-skid service , Brake Assist service required и за разлика от milen.m при мен излиза още един надпис: DSTC Spin Control OFF. Предстои ми годишен преглед в средата на април със смяна на масла и филтри та се интересувам, дали е нещо сериозно и ще изтрае ли докато го вкарам в сервиза на МПфое. Като знам, че миналата година за 2 датчика/единия беше във филтъра за твърдите частици на изгорелите газове, а втория, датчик за ABS май на едно от колело/ ми взеха за диагностика, подмяна и работа близо 400лв. се чудя колко ли ще удари предстоящата диагностика и ремонт??? Дайте съвет, дали си заслужава да търся друг сервиз освен този на МПФ или да се оставя в лапите на тази ламя-фирмения сервиз? Колата е купена и през повечето време е във Варна. Благодаря предварително!
Колега и на мен ми излиза Anti skid service required с жълт триъгълник в средата на таблото и от дясно хлъзгаща се кола,но не ми излиза постоянно.Ходих в МПФ и приемчика ми каза ,че датчика е разположен много близо до двигателя и генерацията и от температурата се лъже и ако не свети постоянно няма нужда от подмяна и така си карам вече 5-6 месеца,като цяла зима нямаше никакъв проблем.А за диагностиката ако питаш мен по добре си отиди в МПФ.
Имах подобен проблем. Ето темата , дано е от полза <!-- m --><a class="postlink" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=21217#p169804">http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic ... 17#p169804</a><!-- m -->
Pages: 1 2