Волво Клуб - България

Full Version: Автоматична скоростна кутия - Volvo S60 D5
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Скъпи колеги, до скоро бях собственик на V40 2.0i. От няколко дни имам Volvo S60 D5, 163 к.с. ноември 2003, автоматик. Колата е в добро състояние, но днес ми се появи проблем, от който се страхувах при купуването на кола с автоматична скоростна кутия. Чувства се странно придърпване при смяната на 2-ра към 3-та предавка и обратното. Усеща се като рязко отпускане на съединител. Държа да подчертая, че останалите предавки се сменят плавно. Същото се случва и като превключвам ръчно скоростите, отново е от 2-ра към 3-та или от 3-та на 2-ра. Имам подозрения, че маслото на кутията не е сменяно до сега, а мисля, че трябва да се прави на 60-70 000 км. Колата е на 147 000 км. До колкото разбрах побира около 3л масло, без да се сменя филтър. Колата ускорява перфектно и интересното е, че не винаги се запъва при смяната на въпросната скорост. Въпросът ми е, дали има шанс този проблем да се оправи при смяната на маслото на кутията или нещата изглеждат с 3 нули? Благодаря предварително!
Скъпи колеги, до скоро бях собственик на V40 2.0i. От няколко дни имам Volvo S60 D5, 163 к.с. ноември 2003, автоматик. Колата е в добро състояние, но днес ми се появи проблем, от който се страхувах при купуването на кола с автоматична скоростна кутия. Чувства се странно придърпване при смяната на 2-ра към 3-та предавка и обратното. Усеща се като рязко отпускане на съединител. Държа да подчертая, че останалите предавки се сменят плавно. Същото се случва и като превключвам ръчно скоростите, отново е от 2-ра към 3-та или от 3-та на 2-ра. Имам подозрения, че маслото на кутията не е сменяно до сега, а мисля, че трябва да се прави на 60-70 000 км. Колата е на 147 000 км. До колкото разбрах побира около 3л масло, без да се сменя филтър. Колата ускорява перфектно и интересното е, че не винаги се запъва при смяната на въпросната скорост. Въпросът ми е, дали има шанс този проблем да се оправи при смяната на маслото на кутията или нещата изглеждат с 3 нули? Благодаря предварително!
Колега, аз също понякога имам подобен проблем с придърпване, каквото описваш.Разликата е, че при мен при ръчно превключване го няма въпросното придърпване!Беше изчезнало за няколко месеца, но последните 1-2 месеца ми се появяваше пак отвреме навреме.Днес би трябвало да ми сменят маслото в ск. кутия!?Ако има промяна ще пиша Wink
Колега, аз също понякога имам подобен проблем с придърпване, каквото описваш.Разликата е, че при мен при ръчно превключване го няма въпросното придърпване!Беше изчезнало за няколко месеца, но последните 1-2 месеца ми се появяваше пак отвреме навреме.Днес би трябвало да ми сменят маслото в ск. кутия!?Ако има промяна ще пиша Wink
Придърпването е нормално. Най-често се появява при студено масло, но го има и при резки смени с много газ. Кутията има lock-up - заключва връзката между двигателя и кутията механично вместо през хидротрансформатора - при резки смени на обороти и предавки откачането и закачането на връзката също предизвиква придърпване.

Смяната на маслото е добра идея, но внимавай с маслото - ако сложиш грешното - сбогом на колата. Най добре дай VIN на лично за да ти кажа правилното масло. За смяна на филтър можеш само да мечтаеш - прозиводителят не е предвидил такава възможност без сваляне на кутията.
при мен има придърпване и то точно между 2-3. но е само когато е студена, след това изчезва. ако е стояла в гаража придърпването е по малко, ако е била отвън е повече. което ме навежда на мисълта че е от студеното масло. така че карай спокойно Smile
Много благодаря за изчерпателните отговори, утре ще ходя да сменям маслото и ще пиша какъв е резултатът!
duhlenski_b Wrote:Много благодаря за изчерпателните отговори, утре ще ходя да сменям маслото и ще пиша какъв е резултатът!
не очаквай голяма разлика във работата на кутията. чисто и просто се предполага че с смяната на маслото се удължава живота на кутията, то не се сменя всичкото масло( технологично е невъзможно).
duhlenski_b Wrote:Много благодаря за изчерпателните отговори, утре ще ходя да сменям маслото и ще пиша какъв е резултатът!
Колега, днес си взех волвото след обслужването на 84 000 км.Освен другите неща са сменили и маслото в ск. кутия - придърпването си го има пак :!: Не очаквай много от въпросната смяна на масло Sad
Поне другите неща са се оправили Smile
а добър вечер и от мен колеги Wink добре го успокоихте колегата едва ли не си му казахте че на Волво -то това си му е автоматика придърпва си и със студено масло и с ново масло да ама не е точно така Wink и аз така се успокоявах в началото проблем уж нулев нито на диагностика нито на каране нищо и изведнъж почна така леко да си почуква между 2-ра и 3-та скорост ... сменихме маслото заедно с филтри ли не знам какво има вътре в кутията и аз съм лаик като повечето от нас тук /впрочем маслото може да се смени изцяло доколото помня на 2001-2004-та година С60 е 7 литра/ това е мнението поне на Жоро GT1 /алтернативата на МП поне според мен и то доста успешна в Студентски град/ . След смяната на маслото имаше леко побрение но съвсем за кратко да не кажа прекалено кратко и почна колата по силно да почуква между втора и трета предавка особено осезаемо в големи задръствания т.е когато маслото на автомата е най-загряло, при мен на студено нямаше никакъв проблем може би и затова при няколкото теста и закачания на комп преди да я взема проблем така и не се яви .... дано не съм прав и колегата да се размине само с паричките за маслото и смяната му а не като в моя случай Wink успех колега
Pages: 1 2