Волво Клуб - България

Full Version: За колите от вида "вечно моя" ...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
От известно време много, ама много се навивам да сменям моята шведка - 5 години ми служи като истинска жена - с много любов и немалко забежки.
Навремето я взех за 5,5 хил.лв. - да съм сложил още толкова покрай ремонти всякакви, боядисваници и др. чудесии като и редовните обслужвания. Искам съвет дали изобщо си струва да ходя по автокъщи да я бартеросвам за нещо по-скъпо или направо да я нахендрям за части в авто морга. Веднага ще кажете - ти луд ли си кола в движение що ще я бракуваш? Ми щото това вече и 2 хил. няма кой да даде, а аз само толко съм дал миналата година за пълно обслужване плюс съединител. Та питанката ми е някой ако има опит с тия бартеросвания по авто къщите да каже има ли шанс ...
А в Мото-Пфое срещу някой по-нов бай-бек или нова?
По-добре я дай на някой твой близък без пари, отколкото да я дадеш за 1500 лева.
Бартерите като цяло не са в полза на този дето хем си оставя колата, хем доплаща за нова,особено след като си я стегнал , както казваш ще си на загуба. По-добре опитай да я продадеш . За всеки влак си има пътници нали знаеш.
bell Wrote:От известно време много, ама много се навивам да сменям моята шведка - 5 години ми служи като истинска жена - с много любов и немалко забежки.
Навремето я взех за 5,5 хил.лв. - да съм сложил още толкова покрай ремонти всякакви, боядисваници и др. чудесии като и редовните обслужвания. Искам съвет дали изобщо си струва да ходя по автокъщи да я бартеросвам за нещо по-скъпо или направо да я нахендрям за части в авто морга. Веднага ще кажете - ти луд ли си кола в движение що ще я бракуваш? Ми щото това вече и 2 хил. няма кой да даде, а аз само толко съм дал миналата година за пълно обслужване плюс съединител. Та питанката ми е някой ако има опит с тия бартеросвания по авто къщите да каже има ли шанс ...
Ако тръгнеш да смяташ колко ще се набуташ, няма да я продадеш никога. Даваш я за колкото вървят в момента стискаш зъби и това е. Колкото повече време минава, толкова повече се обезценява.
Както каза колегата, виж първо за някой близък или познат, който ще ти повярва, за състоянието и. Много е гадно да идват и да ти се пазарят за 100лв. а както ти казваш да си дал 2000 за обслужване.
Добър вечер. Прави са колегите по-горе - и аз съм в същото положение. От година и нещо съм с Волво-то и ми е излишна една Фиеста. Като се сетя колко съм се грижил за нея, ново газово й сложих, JetSpark, нови кабели, свещи, носачи с шарнири, два чифта джанти - с летни и зимни гуми, абе маслото не е мръднало, харчи само газ. Малко е грозна, маслото си го сменях всякак година, независимо от километрите, като промивам двигателя преди това, течността за спирачките я сменях през 1 година, нови предни маркучета, промивка на охладителната система с препарат на всеки 2 години и много още....
Нека да не прозвучи като тема за продажба, описвам подробно за да имате горе-долу представа за какво говоря Smile но ме е жал да я дам на друг, защото знам, че никой няма да я вземе дори за парите, които съм броил за нея (2300лв. през 2006год.), а има толкова грижи по нея.
Затова я подарявам на роднина - поне ще е под мой контрол от време на време. Това според мен е единствено добро решение за човек с почти любовни отношения с колата си. :oops: Но в края на краищата има две решения - или я подаряваш за малко пари с повече разправии или я подаряваш за без пари без много разправии, но старата любов не се забравя лесно...може би с по-млада :oops:
Чао и поздрави от мен.
Нека се изкажа и аз....Преди месеци бях се навил здраво да сменям колата, като мога да кажа, че за годините си е в отлично състояние със всичко налично и доста подобрения...След няколко звънене по обяви на частни лица бартер, отговора беше "...а не, волво не ми се кара". След това реших да пробвам във родните автокъщи и...изненада. След предварителни телефонни разговори, от сорта абе какво е волвото какво има, ама не искаме волво, се стигна до няколко срещи. Като останах приятно изненадан, че колата се хареса на не един автоджамбазин и бяха готови на бартер с доплащане за техен автомобил, но уви аз се отказах поради други налични семейни придобивки... ако има значение бартерите бяха за едно Ауди А6 20001г и VW пасат 2003....реално са съгласни на бартери, но искат закупения автомобил да е доста по-скъп, поне двойно и не да доплащаш 1000-2000лв а поне 3000-4000лв и нагоре. Но засега се отказах, ще си карам волвака, пък като спечеля още парички за дядото ще си взема С80, a дотогава В40...Успех колега, искам да ти кажа, както каза и едни от колегите за всеки влак си има пътници...
Карам V40 1998, 1,8 - 115 к.с.
В състоянието, в което е в момента й намерих купувач за 2800 лв. (3000 с двата комплекта гуми и летите джанти) ....
За същата цена, но при бартер, съсед размени същата кола за хонда .......с голямо доплащане (е и хондата е много по - нова)
Прави си сметката сам колега ......
Дам и аз за това се замислих днеска , че Волвото е непродаваемо ,та аз за последните 7 месеца съм дал 950 лв за обслужване ...
А реално като гледам те вървят по 2500лв ,аз преди време на 3000 я бях пуснал стоя 3-4 месеца в мобиле,карс и нито ама нито един човек не се обади...
Rado_91 Wrote:Дам и аз за това се замислих днеска , че Волвото е непродаваемо ,та аз за последните 7 месеца съм дал 950 лв за обслужване ...
А реално като гледам те вървят по 2500лв ,аз преди време на 3000 я бях пуснал стоя 3-4 месеца в мобиле,карс и нито ама нито един човек не се обади...
Чак пък непродаваеми!
Декември взех за моята в40 3600лв. 1997г. Не помня вече но около 2 месеца минаха докато я дам. И смъкнах доста от това което исках първоначално.
Pages: 1 2