Волво Клуб - България

Full Version: Пропушване на печката...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги на някого от вас случвало ли му се е печката за подгряване на двигателя да пропушва със сид дим??
За втори път ми се случи вчера - спирам на светофар и синьо кълбо дим от към двигателя. В първият момент паника Confusedhock: Confusedhock: гледам таблото нищо не свети, слизам да видя от печката е изпушило Idea .
Трябва ли да се притеснявам или да карам с 200???? :?: :?: :?:
охооо, при мен го прави много често, особено като загася колата и печката продължава да робти още 5-10 секунди, и като спре все едно изпуска налягане като парен влак Smile излиза едно кълбо дим, особено в началото на студените дни, като не е работила цяло лято беше като икарус Smile
И при мен го има. Забелязвам го в началото, първите минута-две след като запаля двигателя. Особено когато излизайки от паркинга се движа назад, се забелязва стабилно кълбо сивкаво-синкав и силно миризлив дим. В други ситуации може и да го има, но не го забелязвам Smile
Онзи ден видях ядин колега със XC60 на светофара..бре нещо пуши изпод колата ама много яко и понеже бях пеши отсреща кви ли не жестикулации не правих за да ме види , не че той не виждаше пушека де и явно знаеше от какво е и не се притесняваше.Сигурно е била и неговата печка защото аз докато си говорех с един приятел същия колега мина пак и не пушеше нищо от колата.
Е добре не съм единствен и от това което прочитам няма от какво да се притеснявам!!!
Явно не е някакъв симптом за последващ проблем като пожар или експлозия така, че ще съм спокоен. Big Grin Big Grin Big Grin
Аз даже се забавлявам да изследвам визуално физиономиите на хората...
а да това е много готино, като погледнеш в оледалото физиономията на водача в колата зад теб или минаващите пешеходци :twisted:

Поздрави
mevdo Wrote:Аз даже се забавлявам да изследвам визуално физиономиите на хората...

И аз ще се включа в изследването, ще е забавно. Big Grin
Трябваше да видиш и моята физиономия като видях за първи път пушека Confusedhock: :o
Здравейте .Няма нищо притеснително в изпушването на печката защото тя не е бутало с вътрешно готене а представлява една дюза която пикае в-у подгревна свещ и една турбинка и като се загаси печката първо се гаси свеща и понеже е топла нафтата я облива и става кълбо бяло син дим но понеже турбинката работи 2-3 минути повече за да охлади корпуса то цялата смрат избълва през ауспуха на печката. Всъщност е голям купон. Така веднъж спрях на пешеходна пътека и една баба едвам куцукаше с бастуна и точно тогава печката изпуши качествено и бабата както не можеше да ходи побягна скоростно. И все пак забележете,че има значение и нафтата при различна нафта някой път не пуши ,а някой път се скъсва. Карайте спокийно Тази печка е екстра за която другите само могат да мечтаят. А забравих да ви кажа ,че моята печка спря да работи и отидох Мото Пфое там ми смениха търбината дюзата и свеща всичко без корпуса и ми излезе около190лв. сега работи перфектно но пак си изпушва.