Волво Клуб - България

Full Version: Проблем със задната пръскалка
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги,
Преди големите студове задната пръскалка работеше нормално, но покрай ниските температури отказа да пръска. Италианецът, от който купих колата не знам каква течност е слагал или е било само вода, която явно е замръзнала. Но сега вече е топло , а проблемът си остана. Има ли отделен резервоар за задната чистачка или е само един? Предните пръскалки работят безотказно, след като побългарих филтърчето, което беше затлачено. Възможно ли е задната пръскалка или маркуча до нея да е запушен с тиня? Как мога да продухам маркуча и да почистя пръскалката?
Предварително благодаря.
А чува ли се моторчето да работи, тъй като са две, едно за предните пръскалки и едно за задната.
bandido Wrote:Здравейте колеги,
Преди големите студове задната пръскалка работеше нормално, но покрай ниските температури отказа да пръска. Италианецът, от който купих колата не знам каква течност е слагал или е било само вода, която явно е замръзнала. Но сега вече е топло , а проблемът си остана. Има ли отделен резервоар за задната чистачка или е само един? Предните пръскалки работят безотказно, след като побългарих филтърчето, което беше затлачено. Възможно ли е задната пръскалка или маркуча до нея да е запушен с тиня? Как мога да продухам маркуча и да почистя пръскалката?
Предварително благодаря.
Казанчето е само едно, помпичките за подкачване на течността са две Wink
Моторчето се чува и като хвана с пръсти по-тънкият маркуч, който е за задната пръскалка, се усеща налягането от помпата. Но не пръска...............
С тънка жичка почистваш дюзите. Може и да е скъсан маркуча в задния капак. Огледай дали не тече под капака когато работи.
Това с почистването го направих. От никъде не тече вода - не се вижда нито по тавана, нито по задния капак.
Трябва да почистиш клапанчето за задната чистачка. Намира се под тапицерията в дясната задна част на колата. Сваляш панела на тонколонката отдясно и клипса, който държи тапицерията към ламарината. Търсиш една пластмасова джаджа, дълга около 3 сантиметра. Изваждаш маркучите от двете и страни и с тънка телчица почистваш вътре. Вътре има една малка съчма и пружинка. Този клапан не позволява течността да се връща обратно в казанчето. Съчмата залепва понякога и не може да отвори като се подаде налягане. При също като при теб, преди 2 години след като мина зимата пръскалката не искаше да пръска. Отворих клапанчето и вътре направо ужас. Напълно беше запушено с налепи и други мръсотии. Съответно течността няма как да премине. Доста си играх , докато изчистя и промия клапана. След това преди да монтираш слагаш единия край на маркуча, идващ от помпата в шише и включваш пръскалката да поизпръска малко и да се попромие. Монтираш клапана, като гледаш да не объркаш посоката. Входа трбва да е откъм съчмата, а изхода от другата страна, където е подпряна пружинката. Доколкото си спомням на самия клапан е указана посоката, но не съм сигурен.
Благодаря milenhr! Ще ми се наложи, няма да ми се размине тази операция. При пръв удобен случай ще се позанимая с проблема си, което няма да е много далеч. Ако нещо не ми е ясно или срещна проблем ще те питам.
Благодаря на Всички!
Има и друг вариант - да е счупено самото лостче, т.е. управлението на пръскалката на задната чистачка. При мен това беше проблема.
Лостчето е здраво, не е счупено. Чува се помпата как работи и се усеща налягането като се хване мъркучето с ръка.Убеден съм, че проблема е в клапанчето. Ще му "разкажа" и аз на него играта, само да ми остане малко свободно време.
Pages: 1 2