Волво Клуб - България

Full Version: проблем с датчик температура в40 ТДИ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здр колеги карам в40 тди 98г преди 2 дена ходих на диагностика защото колата работи твърдо и ми свети лампата за ламбда сондата майстора каза че уж всичко е ок имало само грешки но не каза какви са лампата пак ми свети но проблема го забелязах на другия ден показва че колата е загряла а тя е студена откачих буксата с 3-те кабела тази на зеления датчик и показа че е студена закачих я и пак показа че е загряла какво да правя датчик ли да сменям или нешто майстора е бъгнал само взе пари и нищо :evil:
Твърда работа на мотора + светеща лампа за проблем в двигателя= 90% вероятноста за променена центровка на горивната помпа или прескочил зъб на ангренажен ремък.
Минах вече през такъв проблем /прескочил зъб на ангренажа/.
Съвет: Смени "Майстора"!
ами аз знам че центровката ми е разместена и затова отидох на маистор за да я нагласи звъна ми след 30 мин и ми каза че била точно на градосите си взе парите и вика те тея двигатели така си работят ще търся друг майстор а този датчик за температурата какво да го правя с друг да го сменям да го земервам ли незнам какво да правя