Волво Клуб - България

Full Version: Няколко досадни въпроса за V70 D5, ще има и още ...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
bell Wrote:3. Колата е със 17 които при пълен завой лееко си опират някъде ама ще го преживея....
Здравей колега и честита придобивка, дълго и безаварийно каране!
Има различни ограничители които се хващат на носача с два болта в зависимост от гумите, ето да добиеш представа.
Колега моята кола е със същото дистанционно и при включена аларма когато отворя шофьорската врата с ключ тя се задейства.
Обаче има коли при, който алармата се деактивира при отключване. ( заводска настройка )
Колкото до копчето при панела за климатика то е за обемните сензори и/или за сензори за наклон ( въпрос на оборудване ).
Тази функция се активира, като при изваден ключ или позиция 0 натискаш копчето, да светне диода и след това даваш ключа на позиция 2 да приеме новата настройка.
kotuoshu Wrote:Колега моята кола е със същото дистанционно и при включена аларма когато отворя шофьорската врата с ключ тя се задейства.
Обаче има коли при, който алармата се деактивира при отключване. ( заводска настройка )
Колкото до копчето при панела за климатика то е за обемните сензори и/или за сензори за наклон ( въпрос на оборудване ).
Тази функция се активира, като при изваден ключ или позиция 0 натискаш копчето, да светне диода и след това даваш ключа на позиция 2 да приеме новата настройка.
При мен имам копчето, действа - святка/гасне и дава съобщение на дисплея за включен/изключен обем, но нямам заводска аларма Smile
Zahariev Wrote:При мен имам копчето, действа - святка/гасне и дава съобщение на дисплея за включен/изключен обем, но нямам заводска аларма Smile
Аз си мисля, че въпросното копче и съответната функция е част от фабрична аларма . Иначе за какво са ти обемни датчици ако няма какво да свирне . Big Grin Big Grin Big Grin :?: :?: :?:
kotuoshu Wrote:
Zahariev Wrote:При мен имам копчето, действа - святка/гасне и дава съобщение на дисплея за включен/изключен обем, но нямам заводска аларма Smile
Аз си мисля, че въпросното копче и съответната функция е част от фабрична аларма . Иначе за какво са ти обемни датчици ако няма какво да свирне . Big Grin Big Grin Big Grin :?: :?: :?:
И аз за това се чудех Big Grin иначе имаше сирена около мотора някъде, ама я изхвърлих.. сега само мига при аларма.
Zahariev Wrote:И аз за това се чудех Big Grin иначе имаше сирена около мотора някъде, ама я изхвърлих.. сега само мига при аларма.
Знам ли може пък и да имаш аларма, иначе оригинално бибитката трябва да е в десния под-калник .

[attachment=19873]
Вероятно е някаква афтер маркет по CAN, защото повечето неща от схемата горе са налични и работят, с изключение на сирената в калника (не съм проверявал, ама няма логика да има 2 сирени).
Погледни тук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=15184&p=129929&hilit=alarm+s60#p129929">http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic ... 60#p129929</a><!-- m -->
Мерси колега, четох преди време, но при мен без сирена има аларма - т.е. вместо да свири и мига, само мига, така си мисля че не съм с оригиналната, която е сирена и електроника в едно.
провери все пак, и на мен само ми примигват мигачите, но съвсем скоро и аз ще разпробия калниците...
Pages: 1 2 3 4