Волво Клуб - България

Full Version: Сменяте ли си маслото в скоростната кутия ?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Моето не е сменяно и не изглежда особенно добре ?

Ако се сменя 75/80 или 80/90 масло ?
СкорОстна кутия, а каква е колата, Алфа ли е , БМВ ли е, модела какъв е на кутията, като не и знаеш номера, поне ръчна ли е автоматична ли е??? Въпроси, въпроси,въпроси :mrgreen:
Приемам редакцията! ( Защо милия ни форум няма опция за корекция >? )

Колега ако видиш в кой раздел е пусната темата ще ти стане ясно че питам за скоростните кутий на 4хх модела. Питам за ръчна кутия !
Здравей колега маслото на скорусната кутия се сменява на 65/70хл.км.За по сигорно отвори аутодата и там ще видиш по подробно какво масло и колко литра.Или се консолтирай с сервиз за смяна на масла .Аз те съветвам да го смениш и сложи добавка на STP пробвал сам и съм много доволен.4хх с ръчки скорости събира 3.8л И не обръщай много внимание на тези колеги клубари те са от голямото добро утро .Ако бяха много стока аз нямаше да се откажа
boiko_pz Wrote:Здравей колега маслото на скорусната кутия се сменява на 65/70хл.км.За по сигорно отвори аутодата и там ще видиш по подробно какво масло и колко литра.Или се консолтирай с сервиз за смяна на масла .Аз те съветвам да го смениш и сложи добавка на STP пробвал сам и съм много доволен.4хх с ръчки скорости събира 3.8л И не обръщай много внимание на тези колеги клубари те са от голямото добро утро .Ако бяха много стока аз нямаше да се откажа

Колега намерил съм информацията, пише 3,4литра и 75/80 масло. По скоро ме интересува на каквиспецификации трябва да отговаря GL-4, GL-5 или и на двете... Ако някой има спецификациите на оригиналното масло, нека ги сподели.

Мерси
Друг въпрос, имам едно масло Esso 75/80 но ми се струва много рядно, по рядно е от това в двигателя 15/40 струва ми се че е менте(дори на опаковката не пише на какви спецификации отговаря) преди време го бях взимал за доливане. Имам и друго масло, което е доста старо но неизползвано 80/90 което е осезаемо по гъсто от това Esso... Старото масло е по гъсто от тези които имам - новите. Да не стане така че след смяната да съсипа скоростите ?
Здрасти видях че се в форома и ти пиша Аз имам каталог на кастрол и е малко стар но в него намерих подробна информация за маслата за волво 4хх 3.8л75/80 а за esso съм малко предобеден че не наниво когато купих волвото му сложих esso турбо започна да вие и гори мземи си нещо качесвено масло
boiko_pz Wrote:Здрасти видях че се в форома и ти пиша Аз имам каталог на кастрол и е малко стар но в него намерих подробна информация за маслата за волво 4хх 3.8л75/80 а за esso съм малко предобеден че не наниво когато купих волвото му сложих esso турбо започна да вие и гори мземи си нещо качесвено масло

Мерси колега, някой може да трие темата !