Волво Клуб - България

Full Version: 480 -инфоцентър
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте Колеги ! вчера си :oops: подарих бегачката на едно момче от Русе ,което днес ми се обади и каза следното :сутринта не светеше нищо по таблото -свалих го ...след това го сложих и температурата на двигателя започна да се отчита вместо по целзий -по фаренхай -----ИМА ЛИ НЯКОЙ ИДЕЯ -къде е проблема ..докато колата беше в мен ,такова нещо не се е случвало.благодаря предварително

колата е 480 турбо ,с електроника на бош ..двата компа и централен електронен модул
andro440 Wrote:Здравейте Колеги ! вчера си :oops: подарих бегачката на едно момче от Русе ,което днес ми се обади и каза следното :сутринта не светеше нищо по таблото -свалих го ...след това го сложих и температурата на двигателя започна да се отчита вместо по целзий -по фаренхай -----ИМА ЛИ НЯКОЙ ИДЕЯ -къде е проблема ..докато колата беше в мен ,такова нещо не се е случвало.благодаря предварително

колата е 480 турбо ,с електроника на бош ..двата компа и централен електронен модул

Според мен е станало нещо при свалянето, като например повреден резистор на платката на таблото, който сменя режима на борд компютъра да мери в градуси или фаренхайт. ТОВА е само предложение - не съм сигурен как работи и как се командва инфоцентъра.
едва ли е от това.самия бутон ма инфо центъра е с лентов кабел свързан към таблото с уредите.при махането се развиват 2 рапидки и таблото пада,отзад има 2 букси махат се и таблото е свалено.целта на свалянето беше да проверя за изгорели крушки на таблото с уредите.монтайа е по обратния начин и като запалих колата и започнах да ровичкам инфото на дисплея ми показа не С а F като градуси.самия инфо център има 2 копчета ако някой може да ми каже кое за какво е ще съм му благодарен.
Имам сервизна книжка, но за жалост е на италиански.
Доколкото мога да разбера от писанията, поставяш врътката на съответното положение и с лявото избираш мерната единица .
Ето и една снимка, ако някой схваща италианския

[Image: 026839461.jpg?r=0]



Дано съм бил полезен Smile
днес го поправих,благодаря за помоща.