Волво Клуб - България

Full Version: Да споделя - един мъдър урок от Вовето
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Както се вижда от заглавието, днес Вовето ми даде ценен урок ( ценен ценен - около 217 лв ). Наложи ми се да побръмча извън Бургас - за жалост в едно много злокобно място - община Средец !!! Вероятно на всеки, който е от нашия край му настръхнаха вече косите... Та бръмча си аз из района, разположил съм се удобно в седалката като в самолет, приятна музика ми звучи в ушите, спазвам си горе-долу ограниченията на скоростта - 90, и нещеш ли зад един завой - Confusedhock: - "леки неравности" - леки, леки колко да са леки - пред тях кратерите на луната изглеждат някак си детски... Чух само хлоп хлоп и отминах. Замислих се - нещо ме жегна отвътре - дали не направих някоя беля я на гуми, я на джанти, я на окачване... След кратка консултация с Вовето и при липса на каквото и да е дърпане наляво или надясно не счетох за нужно въобще да спирам и да оглеждам ситуацията - все пак нали и Вовето каза "на мен не ми пречи така да си карам". Няма да споделя след колко километра спрях, защото ме е срам ( да са е*а в ливадата ) и кво да видя - предна лява гума станала на мармалад. Спукана и карана така N на брой километри, със скорост около 90 - без да дръпне въобще колата наляво... Гумата естествено отиде на боклука ( а беше нова - на около 500 км, 225/45/17 94W - още ме боли сърцето), аз се прибрах с патерицата, и се чувствам много помъдрял - не слушайте кво ви разправят Волваците - те явно и по джанти могат да карат Smile))
А и избягвайте я тая община, освен ако не карате танк или пък Волво не пуснат на пазара коли на въздушна възглавница Big Grin
Е от това много ме е страх .. нищо че търкалям фрегатата по шопско ...
Слава богу че не си имал допълнителни премеждия, а и жантата не ти е съсипана!
Да наистина...
В тази отсечка и аз съм оставил няколко гуми, онзи ден като минавах пак ме досрамя от псувните които изпсувах пред детето :twisted: :twisted: :twisted:
А пък за псувните да не говорим - ако в тоя момент возех в колата турски тираджия и той щеше да се изчерви... Big Grin
В крайна сметка, цената на похабените ми нервички излезе 255 лв - нова гума, баланс (корави джанти са тия оригиналните), стенд на преден и заден мост. Може да считаме темата за приключена. Но надали...