Волво Клуб - България

Full Version: Няма клаксон. Помощ.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Колеги след като преди време ми изчезнаха мигачите, сега нямам клаксон. Общо взето като оправих мигачите и от тогава няма свирка. Проверихме тоци-моци, уж има, двата клаксона са здрави, обаче кат натисна на волана и ни звук ни стон. Бушона е здрав, не знам дали има и кое е релето. Моля ако някой има схемата да помага.
Модел/година ? ..... Иначе може да е от пластините във волана.При мен беше така , свалях волана , почистих пластините и всичко сега е ок. Успех
momcho00 Wrote:Модел/година ? ..... Иначе може да е от пластините във волана.При мен беше така , свалях волана , почистих пластините и всичко сега е ок. Успех
V40, 1998, 2.0, 140кс.
А как се сваля волана? Има ли вариант да направя по-голяма беля ( с еърбега например)
tzekol7 Wrote:
momcho00 Wrote:Модел/година ? ..... Иначе може да е от пластините във волана.При мен беше така , свалях волана , почистих пластините и всичко сега е ок. Успех
V40, 1998, 2.0, 140кс.
А как се сваля волана? Има ли вариант да направя по-голяма беля ( с еърбега например)
Волана не го свалях точно аз а едно приятелче който е майстор аз блеех нанякъде тогава няма значение , та мисълта ми беше че и аз незнам точно как се сваля , а с еърбега преди да правите каквото и да е по волана , откачете акумулатора , в противен случай ще ти излезне грешка SRS и трябва да ходиш да я триеш , иначе като е свален волана вътре има един лентов кабел бъдете внимателни с него да не го нараните че е важен а и е скъпичък.
Както каза колегата в предния пост - пази лентовия кабел. Бушони по кръга има ли? Проверени ли са?
СПАМ: И си купи ръчна тромба ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: СПАМ

[attachment=23294]

Поздрави !!!
npackoBko Wrote:Както каза колегата в предния пост - пази лентовия кабел. Бушони по кръга има ли? Проверени ли са?
СПАМ: И си купи ръчна тромба ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: СПАМ

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Поздрави !!!
Идеята е добра....Трябва и един бай мангал обаче, та да се помпа на тромбата ;-))))))))))))))))
Значи първо проверихме бушона, той е заедно с халогените. Работи. След това вързахме двата клаксона с акумулатора - свири та се къса, обаче натискайки волана- йок. Не знам дали има реле и къде е
Реле едва ли има някъде само за един клаксон , незнам де , но едва ли ..почти съм убеден че проблема е във волана , може и да греша но просто по пътя на логиката няма къде другаде да е проблема.
tzekol7 Wrote:Общо взето като оправих мигачите и от тогава няма свирка.


Тук според мен се крие решението на проблема!
Какво точно им направи на мигачите, че да работят? :?:
Има реле в кутията с бушони и релета при двигателя. Релето е само за клаксон, може да се размени с друго такова за проба. Мисля, че фаровете бяха със същите релета.
momk0 Wrote:
tzekol7 Wrote:Общо взето като оправих мигачите и от тогава няма свирка.


Тук според мен се крие решението на проблема!
Какво точно им направи на мигачите, че да работят? :?:
Ми не знам, при Жорката GT1 ги правих, даже и една рекламацийка прие, но в крайна сметка мигачите тръгнаха. Клаксон опитах да използвам няколко дена след това и нямаше. Въпреки, че ми се върти, че от работата по мигачите нямам клаксон, не мога да бъда сигурен, щото като си приех колата не съм го натискал......
Pages: 1 2