Волво Клуб - България

Full Version: Първо оплакване !!!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте колеги. Дойде време и аз да се оплача от автомобила си и да споделя какво му стана.
Карам си аз и се кефа на деня и автомобила ииии паркирвам си аз кораба, отивам да си свърша работата,връщам се,качвам се паля и хоп давам волана на ляво направи половин оборот и спря Confusedhock: помислих,че съм докоснал с гумата при самото завиване бордюра. Тръгнах си спокойно колата няма проблеми... след няколко часа пак излизам пак същото при ляв завой.... след още няколко часа и на дясно като завивам има някакво забиване Confusedhock: Дигам капака, отварям капачката на казанчето за хидравлична течност и си е на макс само, че вместо червена седеше кафеникава Confusedhock: веднага грабвам телефона и почва голямото звънене ... след няколко проведени разговора ми казаха да сменя маслото и, че най-вероятно имам някъде нещо запушено по системата. Смених маслото качвам се почвам да въртя на ляво на дясно.... мъкииии мъкиии все едно съм на ЗИЛ по едно време хоп чудо, оправи се, за няколко секунди :oops: (докато се беше оправила само в крайно положение имаше трудност) сега пак заби. Казаха ми да смажа и карето което върви от купето към рейката (като го сваля... ама аз мързел го напръсках с WD-40 обилно- резултат никакъв) сега пак е ЗИЛ. Помпата няма никакви шумове нито на ниски обороти на мотора и въртене на волана, нито на високи обороти на мотора, общо взето все едно затапих някой маркуч. Забелязах и още нещо преди да сменя маслото като отворих капачката на казанчето при запален мотор течността сякаш циркулираше, а сега не помръдвам грам.
Моля за съвет, подобен случай или с каквото можете предположение да ми помогнете, Благодаря.

Поздрави Виктор.
еми най много да ти се е скапала помпата и като не работи нямаш хидравлика. Но все пак някой по-учен трябва да се изкаже
Шайбата на помпата се върти,но дали оста също? На мой познат му се получи подобен проблем,изглежда че помпата работи,но беше превъртяла в оста и не работеше.
Значи да се приготвя да си сменя помпата :?
Споко, ако се налага сменай я...На мен ми се наложи скоро и да ти кажа за МОЯТА кола беше към 150 лв... От морга...
Успех колега!
Аз я намерих за 80лв. по мое впечатление от морга мога да си купя единствено нещо което не мога да намеря тук, но трябва наистина да е претупала работата ... иначе в тия морги слагат някви 90-100% надценка от това което можеш да намериш тук Smile
Бате помпата ти е 100% нали и мойта се пр**ба и така като забие волана и край... а и щом не ти циркулира в казанчето течността значи вътре самата помпа се е прецакала ,там има едно като лостче,което се движи нагоре и надолу в едно легло,и като се изяде алуминия и запоочва да пропуска маслото,и губи високоо налягане,което всъщност тя прати,за да са ни леки воланите. Смени я но внимавай!!! Взимах от могри 3 помпи смених за да купя най-накрая някаква уж читава,ама имам съмнения,че и тя се е разсвирва леко.Така,че настина я взимай с уговорката да можеш да я върнеш ако не ти хареса как работи,щото това все пак е част която може да се види дали работи читаво,САМО И ЕДИНСТВЕНО като се постави на колата и ти загрее хубаво хидравличното масло.
поздрави ! Smile
Bender Wrote:Бате помпата ти е 100% нали и мойта се пр**ба и така като забие волана и край... а и щом не ти циркулира в казанчето течността значи вътре самата помпа се е прецакала ,там има едно като лостче,което се движи нагоре и надолу в едно легло,и като се изяде алуминия и запоочва да пропуска маслото,и губи високоо налягане,което всъщност тя прати,за да са ни леки воланите. Смени я но внимавай!!! Взимах от могри 3 помпи смених за да купя най-накрая някаква уж читава,ама имам съмнения,че и тя се е разсвирва леко.Така,че настина я взимай с уговорката да можеш да я върнеш ако не ти хареса как работи,щото това все пак е част която може да се види дали работи читаво,САМО И ЕДИНСТВЕНО като се постави на колата и ти загрее хубаво хидравличното масло.
поздрави ! Smile

Най-вероятно си прав защото когато отворих за пръв път освен,че течността беше кафеникава сякаш имаше и стружки ... ами за сега не карам колата,седи си в гаража и тук на Търново нямам инструменти. Ще имам възможност да я сменя едва към 25-30-то число Cry до тогава няма да я карам Sad
Да предложим сервиз, Търновски ?
Vin_Diesel_9_0 Wrote:
Bender Wrote:Бате помпата ти е 100% нали и мойта се пр**ба и така като забие волана и край... а и щом не ти циркулира в казанчето течността значи вътре самата помпа се е прецакала ,там има едно като лостче,което се движи нагоре и надолу в едно легло,и като се изяде алуминия и запоочва да пропуска маслото,и губи високоо налягане,което всъщност тя прати,за да са ни леки воланите. Смени я но внимавай!!! Взимах от могри 3 помпи смених за да купя най-накрая някаква уж читава,ама имам съмнения,че и тя се е разсвирва леко.Така,че настина я взимай с уговорката да можеш да я върнеш ако не ти хареса как работи,щото това все пак е част която може да се види дали работи читаво,САМО И ЕДИНСТВЕНО като се постави на колата и ти загрее хубаво хидравличното масло.
поздрави ! Smile

Най-вероятно си прав защото когато отворих за пръв път освен,че течността беше кафеникава сякаш имаше и стружки ... ами за сега не карам колата,седи си в гаража и тук на Търново нямам инструменти. Ще имам възможност да я сменя едва към 25-30-то число Cry до тогава няма да я карам Sad
Оууу това,че имаш стружки хич не е добре !!!! До колкото знам имал и стружки е много възможно да си увредил и самата хидравлика,долу рейката ! Но дано не съм прав. Така ми беше казал моя доктор като ми затегна на пътя,да не я карам,че ше прее*а и рейката долу и ше влезнат стружки .
Pages: 1 2 3