Волво Клуб - България

Full Version: Съвет за Газов Инжекцион
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги,
влязла ми е една муха - да сложа ГИ на S40-ката ми. Моторът е B4184S - Фордовския, 1.8
Моля за съвети относно това дали ще създава проблеми (както на GDi напр.), ще имам ли проблеми после с други компоненти (помпа, клапани, дюзи и т.н.) и въобще струва ли си?
На година навъртам 6-8 хил км, но смятам да си я карам още няколко годинки поне.
Благодаря
Ako парите за гориво не са ти проблем, не си слагай газ, при положение че минаваш толкова километри и за този мотор!
ico_kosara007 Wrote:Ako парите за гориво не са ти проблем, не си слагай газ, при положение че минаваш толкова километри и за този мотор!
За сега не са проблем, но като гледам как скача бензина... Какво имаш в предвид с "и за този мотор!"? Не е подходящ за ГИ ли?
Напротив, подходящ е за газифициране но гори по-малко от двулитровия.В момента ГИ са около 900 лева(хубавите) и можеш да си направиш сметка с твоя пробег за колко време ще му избиеш парите.Аз лично бих те посъветвал да си сложиш само ако смяташ да я караш поне още 4-5 годинки,иначе няма смисъл за толкова километри на година.
Здравейте колеги,
влязла ми е една муха - да сложа ГИ на S40-ката ми. Моторът е B4184S - Фордовския,........ 1.8 Тука си в грешка не е Фордовски,а е на волво само дизеловите от тези години са на форд.Иначе слагай ГИ,няма да съжаляваш. Wink
pretpocitani Wrote:Здравейте колеги,
влязла ми е една муха - да сложа ГИ на S40-ката ми. Моторът е B4184S - Фордовския,........ 1.8 Тука си в грешка не е Фордовски,а е на волво само дизеловите от тези години са на форд.Иначе слагай ГИ,няма да съжаляваш. Wink

И това не е много вярно..... дизеловите двигатели са на рено с доработка от волво Wink :mrgreen:
За бензиновите няма спор-на волво са с изключение на GDI, който си е на мицубиши.
Къде във Варна ще ми препоръчате добър газаджия и какъв ГИ да сложа?
simeonovss Wrote:Къде във Варна ще ми препоръчате добър газаджия и какъв ГИ да сложа?

За да няма реклама ти писах на лични.
Поздрави!!
Колеги от София съм. Каква ГИ (и къде) да сложа на волво с40 '98, 1.6 16в, мотор рено.
благодаря
Георги.
Жорка сложи такъв ГИ който ти е по джоба.Кеф ти Фобос(БГ), Ловато,БРЦ,Ланди-Ренцо.И стига глупости, мотора ти е на Волво.
Pages: 1 2