Волво Клуб - България

Full Version: Някой чистил ли е смола от купето?...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Нямам късмет и това си е ... толкова да се грижа за новата придобивка и ... оня ден установявам, че цялата е нацвъкана от някакви дребни капчици смола ли е кво ли е мн трудно се маха ... направо човек да откачи!
Първо с неизвестен произход и второ ... няма чистене начи!
Някой имал ли е такова изпълнение и евентуално с какво може да се разкара това?
Доста неприятно, но не е проблем.

Прочети тази тема:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=27516">http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=27516</a><!-- m -->

Преди време (зимата) установих, че върху колата ми в продължение на два дни са се стичали капки с варовикова вода. Мислех, че ще трябва боя. Изглеждаше ужасно и след мивка грам не помръдна. Отидох и си купих оцет (два или три вида). С първият под ръка и парцалче за секунди премахнах следите. Дори не си личеше грам. Този съвет ми го дадоха от автомивката. Работи на 100%.

Предполагам и със смолата е така.

Успех и да напишеш как реши проблема. Може и снимки да качиш след победата Wink
Тенкс - уикенда ще изпробвам рецептата!
Ако е смола, си купи АМВ , и да е някакво по-скъпарско (примерно на "Мегахим"), не най-евтиното, че няма да ти свърши работа. С дунапренена гъбичка, напоена с АМВ-то с меката част търкаш леко, леко, да се разтвори смолата и после измиваш с вода. Доказано чисти смола, както и фасадна боя (колко коли сме оправили така не е истина :twisted: :twisted: :twisted: ) Ако това не помогне нещата отиват към течен Cif, и с него се махат по сериозни наслоявания, както и чужда боя по колата или останали следи от чужда пластмасова броня :mrgreen: Краен вариант с със спешъл пастите които се продават, но мисля че до там няма да се стигне Wink Успех.
БЕНЗИН........... Wink Sad :o Confusedhock:
Аз също съм имал лепкави петна по колата си, които тогава не можах да разгадая от какво са. С проблема се справих като ползвах концентриран шампоан, който бе за пароструйката ми. Ползвах памучен тампон напоен в концентрата, като го оставях за минута-две върху петната. След което при пръсване с пароструйката петното изчезваше. Ако нямаш познат с пароструйка можеш да поискаш на някоя автомивка концентрат. Аз така си реших проблема. Поздрави Smile
На нашата улица има липи... Още не са цъфнали, тепърва се разлистват, но цялата кола е на такива "малки капчици". Това с което ги махам е топла вода, веро и гъба. Тези на стъклото и зимната течност за чистачки се справя... (лятна не ползвам може би тя ще е още по-добра Smile ) Но виж ако наистина е смола, нея не знам как се маха. На вилата спирам под боровете та си имам и от тях следи, но не съм рискувал да пробвам АМБ или Бензин от страх да не прееба боята. Виж с спирт може да пробвам. Макар че на теория АМБ-то и бензина би трябвало да са безопасни а и май и на практика ще излезе че е така. Ще се доверя на колегите но първо ще е спирта