Волво Клуб - България

Full Version: Неработещи предни парк светлини..
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги, незнам защо, но не ми работят предните парк светлини...задните (стоповете) си светят на този режим, но отпред няма нищо, про положение, че има крушки вътре коит оса свързани и не са изгорели....Със слаган ксенон съм и да не би от там нещо да са човъркали и да са ги изолирали нещо? Имате ли идеи къде да гледам и от къде може да е проблема? :|

Благодаря предварително !
In Flames Wrote:Здравейте колеги, незнам защо, но не ми работят предните парк светлини...задните (стоповете) си светят на този режим, но отпред няма нищо, про положение, че има крушки вътре коит оса свързани и не са изгорели....Със слаган ксенон съм и да не би от там нещо да са човъркали и да са ги изолирали нещо? Имате ли идеи къде да гледам и от къде може да е проблема? :|

Благодаря предварително !

Сигурно са поизрязали някой кабел.
С дистанционното кои лампи светват? Тези на огледалата светват ли?
А може и някой предпазител да е изгорял. Довечера ще пусна схема.
това което аз съм виждал е да режат габаритите отпред като слаган ксенон, за да не свети жълта крушка вътре и да "примешва" светлината. друг е въпроса защо не слагат например диоден габарит. както каза тишо като натиснеш жълтото копче на дистанционното какво светва по колата?
stefi_pavlov Wrote:...това което аз съм виждал е да режат габаритите


Да му пръснеш главата на такъв олигофрен. И то при положение, че има диодни габаритчета за по Лев.
Дори и да няма такива габаритчета - просто да ги махне, за какво да реже кабелите ...

Към колегата в пламъци: А когато светнеш фаровете имаш ли габарити?
yuckuJackD Wrote:... просто да ги махне

Ама така май ще сме в разрез със закона Confusedhock: не съм много сигурен но .. :oops:


yuckuJackD Wrote:... Към колегата в пламъци

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Колеги удеве прегрлждах обстойно, та... кабелите които отиват към крушките на гажаритите бяха лепени с нещо изолиращо... махнах го и се оказа че вътре са откачени... Big Grin Естествено оправих ги ... даже бях купил и лампичк иза всек ислучай (някакви стотинки са) о после се оказа,че всичко е ок! Само тъпото сега е,че ксенона ми се смесва със жълтите лампи и става боза малко... (както каза коелгата по-нагоре) .. Главоболията не бяха до тук...оптидох, намерих си LED диодни лампички за 10 лв.. с по 6 диода на лампа.. с уговорката,че ако нещо не е наред ще ги върна.. (все пак са китайчта) ..сложих ги, в първия момент се зарадвах колко силно и ясно светят, но като застанах пред колата се оказа,че едната е синя а другата бяла... (явно китайчетата са омотали нещо комплектовката Big Grin ) и после айде пак сваляй..ходих въщах ги и сега пак съм си със жълти Big Grin ... А между другото, забелязах и нещо друго което е лош знак.... Едната крушка на ксенона ми си е променила цвета... По-топла е като цвят вече... Жълтее... Сега явно и ксенон лампи ще трябва да взимам :?

Благодаря много на отзовалите се колеги все пак!!! И наистина ако имате ксенон, не си слагайте обикновени жълти лампички за габарити) ... :!:
Къде ги намери тия габарити по 10 лева ? (и то чайна майна..) В провинцията преди да тръгна се намираха за по лев. Вярно с по малко диоди на габарит, но нали не ги монтираме за да караме на тях ? Сега се сещам и за едни други ситуации, където повечето диоди биха помогнали, ама то за там май с повечко практика по големи успехи ще пожънем.
Намери си следните крушки за габаритите:
Philips W5W BlueVision
И всичко ще е наред. Wink
Те вече крушките за ксенона станаха по 20-30лв. ... аз обаче съм се зарекъл на тази кола с тези фарове (прожекторен тип) ксенон не, чакам да събера някой друг лев и слагам Philips Extreme Power или Osram Nightbreaker...
Pages: 1 2