Волво Клуб - България

Full Version: V70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, от есента имам V70 2002 D5 и тези дни когато беше доста топло навън ми се случи като влязох в колата духаше вътре в купето не знам дали беше на включен климатик или не. Това по каква причина го прави колата и в какви случаи. Имам приятел с S60 2010 година и при него го прави, но и той не му е хванал принципа. Може би е писано доста за това в други теми, но нищо не открих...Smile
15-20 минути след като загасиш колата климатика пуска перката за да изсуши конденза.
Хихихи. Дойдоха жегите май. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Почти всяка година по това време се появяват подобни теми. Нормално е да не си намерил теми по въпроса, ако си гледал само първите няколко страници трябвало е с търсачката. Темите по този въпрос се появяват винаги при първите жеги. Wink
Не е дефект а много полезно нещо. Определено време след като е карана колата с включен климатик(между 15 и 30мин след загасяне на мотора и заключване на колата) се включва вентилацията като върти около 5мин. Целта е да се исушат тръбите и другите места по климатичната система където се е образувал конденз. Резултата е -> липса на така характерната блатна миризма в купето. Wink
Smile благодаря за осветляването...