Волво Клуб - България

Full Version: Смяна маслен филтер С40 2.0 Д 2005
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Някой ако може да помогне че неможах да се справя.Намерих го къде е ,но е малко на забутано място пробвах да го развия но ме достраша да напувам повече. Мерси
Колега,с какъв инструмент напъваш да го отвиеш този филтър ? Това си се прави със специален инструмент.
Ами и аз така си помислих затова и се спрях да напъвам повече.Какъв инструмент ми трябва?
[attachment=24140]
Ето такъв ключ ти трябва.Този от картинката е регулируем.Има и такива ключове със верига съм виждал,всякакви модели има.За някои модели си трябва друг по-специален , незнам за този модел на S40 дали трябва някакъв по-специален , нека други колеги да кажат.Иначе тези ключове се намират в магазините за авточасти и не са скъпи.Успех.
Внимавай с развиването, защото пластмасовата капачка не е за еднократна употреба, както предполагам си забелязал. Не съм много убеден че с показаният ключ, няма да направиш беля. Този който показва Момчил, според мен е повече за по-старите филтри, които развиваш и сменяш цялата коруба.Не съм 100% убеден за това което казвам и ако бъркам се извинявам предварително Wink хайде после сподели какво си направил Smile
Почти съм сигурен че с показания няма да стане а и не ми са пробва че капачката е пластмасова.Предполагам че е някакъв специален.
bg_tiger1978 Wrote:Внимавай с развиването, защото пластмасовата капачка не е за еднократна употреба, както предполагам си забелязал. Не съм много убеден че с показаният ключ, няма да направиш беля. Този който показва Момчил, според мен е повече за по-старите филтри, които развиваш и сменяш цялата коруба.Не съм 100% убеден за това което казвам и ако бъркам се извинявам предварително Wink хайде после сподели какво си направил Smile
Да , както каза и Дидо, просто внимателно без излишна сила да не стане някоя беля , в краен случай си я закарай на сервиз да си спокоен че няма да направиш нищо лошо и да съжаляваш.

ПП:И да аз си мислех за онези филтри като на моята , дето сменяш цялата коруба.. , а този явно е различен.
Щом капачката е пластмасова, значи е за многократно употреба, сменя се само вътре филтърчето, което изглежда като въздушните филтри, само че е кръгло, имах съмнения, че е така защото съм виждал филтъра на 80-ката, та за това, ако е като него с показаният ключ, няма как да стане, има си специален, с чашка, като гедоре е с точният камък все едно, ако нямаш по-добре отиди в сервиз, макар, че в твоя слуай предвид, че не си в Бг, не е най-доброто решение Wink
Досега се рових и мисля че това е решението на проблема ми
http://www.ebay.co.uk/itm/Oil-Filter-Soc...855wt_1270
Здравейте, колеги!

При мен се разви с голям ключ...24 мисля, че беше. Самата капачка отгоре е като гайка. И много внимателно, не с много сила, се развива.
Pages: 1 2