Волво Клуб - България

Full Version: Каренцаа
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Колеги имам едно много неприятно,като прищракване когато потеглям или по скоро като леко луфтене при отделянето на съединителя,на първа,че понякога и на по-високите предавки и много ме дразни,че не е някак си стегнато , смених всички тампони по предницата,ама опасенията ми,че може да се наложи и карета да сменям се сбъднаха май... Та каже те ми нови ли е най-добре да взема или може да се направи компромисен вариант да взема на старо. И нека някой каже горе долу колко струват новите.
Поздрави ! Smile
Не знам какви са характеристиките за заминали външни карета, но вътрешните притрисат на ускорение - от опит го казвам ...
Еми до някъде симптомите са такива, притриса нещо все едно е разбито при пускането на съединителя и после като сменям отново се усеща ...
Тресе или само се чува еднократно чукване при тръгване, смяна на посоката и подаване на газ и отпускане?
Защото ако е само почукване проблема не е в каретата. :-)
Tisho Wrote:Тресе или само се чува еднократно чукване при тръгване, смяна на посоката и подаване на газ и отпускане?
Защото ако е само почукване проблема не е в каретата. :-)

Това с еднократното причукването го има и при мен от време на време. При потегляне или при натискане/отпускане на съединителя когато съм в движение.
Идея от какво е?
andio Wrote:
Tisho Wrote:Тресе или само се чува еднократно чукване при тръгване, смяна на посоката и подаване на газ и отпускане?
Защото ако е само почукване проблема не е в каретата. :-)

Това с еднократното причукването го има и при мен от време на време. При потегляне или при натискане/отпускане на съединителя когато съм в движение.
Идея от какво е?


Мдам това е !!! Няма как да не е от тях Тишка,щото съм сменил всички тампони на предницата и няма от какво дрруго да е Wink И като навия волана и леко давам напред назад и гледам гумата, тя такава една се едно насича....
Bender Wrote:Мдам това е !!! Няма как да не е от тях Тишка,щото съм сменил всички тампони на предницата и няма от какво дрруго да е Wink И като навия волана и леко давам напред назад и гледам гумата, тя такава една се едно насича....

Преди година имаше такава тема в форума, точно по този проблем.
И при мен го имаше. След решаването на проблема вече не чука а и все още си е с оригиналните карета.
Само да изровя темата, че не ми се пише отначало всичко.


Edit: Ето:
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...0%B2%D0%B5
Сега прегледах внимателно темата Тишка,при мене по скоро се чува като нещо разбито при самото тръгване,не прискърцване .... :/ ще опитам да го заснема по някакъв начин,но незнам дали ще се получи.
при мен имаше едно пукане при рязко потегляне, и се оказа биалетка
Най-вероятно е вътрешно каре ,днес се консултирах с един майстор,и ми каза да си карам докато не се разбие до край... Smile Май така и ще направя
Pages: 1 2