Волво Клуб - България

Full Version: Високи обороти
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги, помагайте спешно! Имам следния проблем със мойто 440GLT 1,7i:
От вчера когато "запалих" двигателя, оборотите на празен ход скочиха на 2800. Откачих кабелчето на регулатора за празен ход и промяна няма никаква. Свалих моторчето - клапата вътре се движи свободно, на акумулатора пробвах - отваря и затваря нормално. Монтирах го отново и пробвах пак - резултат няма. Ядосах се и чукнах регулатора с дръжката на отверката и.. о чудо, оборотите понамаляха малко. След още няколко почуквания спадаха все повече и повече. И тъкмо да се зарадвам, но когато изгасих двигателя и пак го запалих - същото: високи обороти /до 3000/ и без почукване по регулатора не става. Всичко това го прави както на бензин, така и на газ.
ПОМАГАЙТЕ! Видях се в чудо. Иде ми да крещя :o .
До дроселовата клапа има едно винтче за регулиране на оборотите. Виж да не се е развило то и да пуска повече обороти. При мен това се беше случило
Реших проблема. Оказа се, че едното кабелче на регулатора за положение на дроселовата клапа се е скъсало. Оправих го и всичко се оправи. Благодаря Ви за отзивчивостта. Всичко добро и безаварийно Волвиране Smile