Волво Клуб - България

Full Version: S40 1.6 98-ма година няма мощност в ниските
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, колеги волво-то има следния проблем в ниските няма мощност докато не го изфорсирам до към 1500 оборота се чуди дали да угасне или да тръгне и едвам едвам дига оборотите. На място без да се мъча да потегля се форсира нормално и другото което е има един маркуч който тръгва от дроселовата клапа и влиза в нещо като филтър под десния фар една голяма черна кутия обаче вкарам ли го в единствения свободен щуцер на кутията колата и падат обороти и се опитва да угасне ако е изваден държи нормални обороти. Въпроса ми е тази кутия под фара за какво служи защо се опитва да угасне като вкарам въпросното маркуч. Ако имате идея къде да търся проблема ще съм много благодарен. Благодаря предварително

Поздрави

П.П. Колата се кара само на бензин няма газова уредба.
Кутията е филтър и вентилация за изпаренията от резервоара. Този маркуч отива на клапан, а не директно в кутията. На ниски обороти клпана е затворен, а на високи се отваря от време на време за да продуха изпаренията от резервоара. Единственият свободен щуцер на кутията е запушен. Като нанижеш маркуча там го запушваш и спираш да вкарваш въздух зад дроселовата клапа. Ако в този момент гасне означава, че клапана за празен ход не работи или е задръстен от боклуци попаднали там от скъсания маркуч.
а клапана за празен ход се намира върху дроселовата клапа??? или се бъркам нещо
Това е клапана и е зад дроселовата клапа <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.skandix.de/en/spare-parts/engine/fuel-mixture-formation/injection-system/injectors/idle-control-valve-air-supply/1016294/">http://www.skandix.de/en/spare-parts/en ... y/1016294/</a><!-- m -->
Не съм виждал бензиново С/В40 да има мощност под 4000оборота. За трудното потегляне, може да са виновни свещи, кабели, бобини т.е. да нямаш добър горивен процес.
свещи бобини и кабели всичко е ново! А пък като пусна климатика става нещо страшно няма потегляне седи и се чуди и в един момент решава че ще ускорява и тръгва за мощността за след 4000 оборота абе това мине ли 2000 почва да си дърпа как си трябва. Но държи ми високи обороти това при потегляне има някви такива неща чат пат ми светва една лампа на таблото едно Ламбдав едно оранжево квадратче и се чуда от какво е. на моменти не свети.и това свистене от единия маркуч който стига до този горивен филтър за парите и като го вкарам и гасне най мен този маркуч трябва да си има някво място и да няма свистене и т.н. от него. Благодаря отново и поздрави
Ами ламбдата светва, когато нещо в горивният процес не е наред. Може да са ти запушени горивовпръсквачите. На картинката по-горе се вижда този клапан, в който трябва да влиза...или по-скоро от който трябва да излиза този маркуч, ако го нямаш, значи някой си е правил експерименти с тази система и само е прецакал работата. Трябва да си провериш и всичките вакууми, не трябва да има скъсани или дори леко закъсани маркучи.