Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с радиатора на S40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте Smile

Вчера ми се случи едно мъничко неудобство с радиатора на колата - счупи се мундщука (не знам друга дума за това) на маркуча от разширителния съд към радиатора. Та запуших аз пробойните и се прибрах благополучно, все пак стана на няколко километра от нас, но повредата, освен че е малка, е и доста досадна - в смисъл нямам представа как да я оправя. Прилагам снимков материал с надежда за малко акъл. Моят капацитет достига единствено за пелене с Локтайт или подобно, но не съм много сигурен, че ще изкара доста време така. Моля, ако някой има идея, да ми помогне Smile

[Image: Image0331.jpg] [Image: Image0332.jpg]

Използвам темата и за още един въпрос... Сега видях, че от капачката на съда за хидравлично масло се омаслява наоколо, значи избива. Как се проверява колко е маслото там? И дали това е признак на по-сериозен проблем... не ми се мисли Smile

Благодаря Smile
Здравей Revelator,

Кофти е счупен накрайника. Не съм сигурен дали с някъкво лепило ще стане да се лепи.
Но единственото, което ми идва на ума е да замериш дали щуцер за АГУ ще може да се завие в отвора на счупеното място.
Подходящ ми се струва такъв щуцер за вземане на вакуум за карбураторните коли. Но като отидеш в магазина за АГУ там би
трябвало да има доста голямо разнообразие. Друг вариант е стругар да ти направи такъв щуцер според размерите на отвора.
Но внимавай после да не го натягаш много за да не спукаш пластмасата.
Успех!!!
Поради спецификата на материала и мястото, ако прибягваш до вариантите с лепенето, то използвай епоксидна смола или така популярното сега поксипол. Но винаги оставаш с едно наум, иначе от всякакви каноконлити,локтаиди и други моментни лепила, ще е много по-трайно Wink
Няма да стане с лепене. Трябва да се измие много хубаво от антифриза и да се изсуши. Ако има остатъци от антифриз или влага лепилото няма да хване. Тази пластмаса е подобна на PVC, каноконлит, епоксидна смола и повечето лепила не хващат. Може би с лепило за PVC тръби ще стане, но не знам доколко е устоичиво на температурни разлики.

Най-добре е да се набие/навие някакъв щуцер.
revelator Wrote:Използвам темата и за още един въпрос... Сега видях, че от капачката на съда за хидравлично масло се омаслява наоколо, значи избива. Как се проверява колко е маслото там? И дали това е признак на по-сериозен проблем... не ми се мисли Smile
Колега,на самата капачка би трябвало да стърчи една скала и по нея се гледа нивото на маслото.Иначе най-вероятно уплътнението на капачката е заминало,виж дали е завита хубаво.УСПЕХ
Така същия проблем и аз го имах на същото място.Не съм пускал антифриза целия а само малко от един маркуч от горе.Почистих го с кореселин и го залепих с обикновен поксипол (сив) чаках да изсъхне 20 минути и вече трето лято ще будна така.
Забелязал съм, че ако нивото на хидравлична течност е над максимума се получава това изхвърляне през капачката, въпреки че тя е с уплътнение. Колегата по-горе правилно ти е казал, че на самата капачка има закрепена скала по която да определиш необходимото ниво на хидр.течност. Поздрави.
joro74 Wrote:Няма да стане с лепене. Трябва да се измие много хубаво от антифриза и да се изсуши. Ако има остатъци от антифриз или влага лепилото няма да хване. Тази пластмаса е подобна на PVC, каноконлит, епоксидна смола и повечето лепила не хващат.
това е цитат за тебе Жоро

yovko Wrote:Така същия проблем и аз го имах на същото място.Не съм пускал антифриза целия а само малко от един маркуч от горе.Почистих го с кореселин и го залепих с обикновен поксипол (сив) чаках да изсъхне 20 минути и вече трето лято ще будна така.
А аз като човек, който е лепил с епоксидна смола пластмасови части подложени на водно натоварване , предположих без да знам, но също така трябва да споделя и печален опит от лепенето с лепило за ПВЦ тръби, както и различни видове силикони Wink
Срещал и по-глупави мнения от моите из форума, но май аз съм единствения на който всеки се чувства длъжен да се обясни.

Какъв точно е проблема?! Първо ми обясняват да не давам акъл за тел и канап, после ми се натяква, че тел и канап работело?!
joro74 Wrote:Срещал и по-глупави мнения от моите из форума, но май аз съм единствения на който всеки се чувства длъжен да се обясни.

Какъв точно е проблема?! Първо ми обясняват да не давам акъл за тел и канап, после ми се натяква, че тел и канап работело?!
Оооо бъркаш Жоро, нямам нужда и желание да се хапя с теб, просто търсим оптимално решение за колегата, идеята беше, че категорично отсече не става! Моите мнения са основно СПАМ, но там където се опитвам да помогна говоря и споделям с проверени лично неща, с цел да не заблудя някого :mrgreen: хайде наздраве, пий една биричка от мен, сега виртуална, а живот и здраве някой път и реална Wink
Pages: 1 2