Волво Клуб - България

Full Version: питане за чистачки фарове
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте другари, нов съм в клуба и ще се радвам да се запознаем на по бира по-натам. Искам да ви въпросирам за едни чистачки на фаровете на волво V70, 1997г. Всичко тръгна от там, че едната не работеше и реших да и подам ток от акумулатора за да я провера. Съвсем малко тръгваше и спираше. През това време забелязах, че са ми запушени от листа дупките за оттичане на водата от под предния прозорец. С силна струя вода и малко намокряне наоколо ги отпуших. Включих буксата на чистачката, дадох на контакт и започнаха да работят чистачките на колата и да пръскат непрекъснато (и на фаровете без тази която неработеше) без да спират. Просто немога да ги спра ако не изгася колата или ако не извадя буксата на неработещата чистачка на фаровете. Сега карам с извадени букси на моторчетата на чистачките на фаровете, но искам да си ги направя и те да работят. Пробвах след един ден да ги включа да не би да е изсъхнало нещо и да си проработят, но веднага започва да пръскат и да работят всички чистачки без да спират. Та въпроса ми е има ли реле което се е прецакало от намокрянето или самото моторче на чистачката след пробите се е прецакало или....
На мен ми изигра същия номер това моторче на чистачките и то повреме на път и няма спиране и след това ми отвори кушия да разглавям и замервам, изклучихго и всичко ОК.Предполатам ,че контактуващите пластини в кутийката на моторчето залепват и подават сигнал постоянно да работи цялата система, а може и вътре някое износено,замърсено колялце да прави подобна дяволия :evil:
Демек ако сложа работещо всичко ще е ок?
Така и аз мисля, но да нете подвеждам.Ти пробвали да изключиш само проблемното моторче и да пробваш без него как е,междо другото може да си е работещо само ремот да иска.Аз сложих моторче от 850- ка, но прави повече оборота (чистения) и чистачката застава в различни положения.Може да се консултираш с някой ел. разбирач да го отворите разгледате ... понеже ново стува не малко парички Sad
Като го изключа него и няма проблеми. Като ми остане време ще пробвам да го ремонтирам. Или някой да ми продаде втора употреба работещо и да не се занимавам.
Благодаря ти за отговорите.