Волво Клуб - България

Full Version: Обяснете ми нещо ????
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Тъй като водихме едни разговори с приятели относно ВОЛВО и те твърдят ,че Волво след 2000г. се правят на платформата на Форд .Тъй като аз не знам не казах нищо за да не изглеждам тъпо и реших да ви попитам на каква основа се правят ВОЛВО след 2000г. до сега ??? Надявам се да знаете Smile Мерси предварително Smile
цък
Ако си се басирал, че е на VOLVO то току що спечели бас-а Smile

The Ford D3 platform (called P2 by Volvo) is a Ford global full-size car automobile platform. It was designed by Volvo before the Ford purchase and debuted with the Volvo S80 sedan in early 1999.
Платформата D3 на Форд (наричана P2 от VOLVO) е цялостна автомобилна платформа. Тя е била проектирана от VOLVO преди Ford да ги купи и дебютира с VOLVO S80 седан в ранната 1999-а година.


Платформите D3 (Ford) и P2 (VOLVO) се различават по не малко показатели и не случайно имат различни имена. Факт е, че се базират на една и съща идея, но тя е доразвита в различна посока според нуждите на 2-те марки. Дори заводите са различни, което показателно.
Веднага давам пример с S/V40 на VOLVO и Carisma на Mitsubishi (до 2000-та)- една платформа, един завод, докато S80 се произвежда в Gothenburg, Sweden през 99-а, а първата D3 на Ford излиза едва 2005-а в лицето на Ford 500, Freestyle и Montego и се произвеждат в Щатите (основно за техния си пазар).
yuckuJackD Wrote:цък
Ако си се басирал, че е на VOLVO то току що спечели бас-а Smile

The Ford D3 platform (called P2 by Volvo) is a Ford global full-size car automobile platform. It was designed by Volvo before the Ford purchase and debuted with the Volvo S80 sedan in early 1999.
Платформата D3 на Форд (наричана P2 от VOLVO) е цялостна автомобилна платформа. Тя е била проектирана от VOLVO преди Ford да ги купи и дебютира с VOLVO S80 седан в ранната 1999-а година.


Платформите D3 (Ford) и P2 (VOLVO) се различават по не малко показатели и не случайно имат различни имена. Факт е, че се базират на една и съща идея, но тя е доразвита в различна посока според нуждите на 2-те марки. Дори заводите са различни, което показателно.
Веднага давам пример с S/V40 на VOLVO и Carisma на Mitsubishi (до 2000-та)- една платформа, един завод, докато S80 се произвежда в Gothenburg, Sweden през 99-а, а първата D3 на Ford излиза едва 2005-а в лицето на Ford 500, Freestyle и Montego и се произвеждат в Щатите (основно за техния си пазар).

Жалко че не се басирах ,а просто си отстоявах мнението Smile Мерси за бързия и точен отговор Smile
Интересно ми е още едно нещо бяха ми казали ,че 4xx серията на VOLVO е с окачване на VW . Аз знам че има двигател на Рено ,но все пак има някаква разлика и не съм сигурен дали има нещо общо с окачването VW ?
Няма нищо общо с WV (и слава богу).
Има общо обаче с Рено. Там нещата са 50 на 50... Единия направил блока на двигателя, другия проектирал главата. После си харесали някакъв алтернатор от някого си друг ...
Няма как в производството се търси икономически оправданото решение и подобни практики датират от много отдавна. Целта е, ние - потребителите да се радваме на добър краен продукт, плащайки за него конкурентна цена.