Волво Клуб - България

Full Version: Как се свалят стъклата на огледалата?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Поне досега на колите, които съм имал стъклото на огледалото е закрепено с една телена щипка за пластмасата, която го върти. Елементарно, стига да знам как изглежда щипката, завъртам го докрай, бъркам с една пинсета , дърпам щипката и стъклото пада. После го натискам и то си щраква на мястото. Предполагам, че и на Волво С80 огледалата са така.....

Та ако някой има снимки моля да постне, ще ми спести много нерви напразни движения. Благодаря на всички отзовали се предварително.
Колега има теми доста за стъклата, използвай търсачката на форума. По въпроса ти , стъклата са лепени за едни тънки пластмаси, на които е и нагревателчето за огледалото, цялата пластмаса със стъклото се сваля с лек напън отстрани, не едни щипки е , като за целта е хубаво предварително да завъртиш огледалата от бутоните за управление, максимално навътре към прозореца вътрешният им край, така между корпуса на огледалото и самата пластмаса се отваря по-голям луфт и действията са по-лесни. Уф дано си разбрал нещо, че както го обясних Confusedhock: .Успех Wink
п.п. <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=22244">viewtopic.php?f=8&t=22244</a><!-- l --> последният пост
[attachment=24562]
УСПЕХ
Quote:Колега има теми доста за стъклата, използвай търсачката на форума
може и така да е, аз търсих и не можах да намеря. Поначало тази търсачка търси само отделни думи и като пиша "стъкло на огледалото на С80" тя ми връща всички теми в които има "стъкло", "на", "огледалото" и "С80", от което естествено нямам никаква полза.

От тези картинки разбрах, че стъклото тук не е с телена щипка като на френските коли, а има глъб и зъб в самата подложка. Питам, защото ако го счупя с много дърпане трябва да дам 50 евро за ново. А ако счупя и подложката направо не ми се мисли....

Проблемът при мен е, че дясното огледало изглежда не е добре наместено и не може да се завърти "навътре" - т.е. не мога да видя част от собствената си кола назад, което да ми служи като ориентир.
Добре ти наместено, просто не се вижда.
Ако е само заради това - не го сваляй, няма смисъл.
Е аз го натиснах и то прещрака и се намести. Няма да го отварям. Сега се вижда леко задния калник, това е достатъчно.