Волво Клуб - България

Full Version: Почистване на радиатор от V70/S60 D5
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
При посещението в МП тази седмица на промоционалния преглед приемчика Деян забеляза, че радиаторите са ми изключително мръсни и по тях има направо шлака особено между двата. Препоръча ми да източа антифризи , фреони да ги разкача и да ги мина на пароструйка, защото така не било добре.
Като си помислих само каква цифра и главоболие ще ми струва това директно му казах добре и забравих за случая.
Днес минавайки в Кауфланд видях една дълга четка (за радиатори) и ми хрумна да експериментирам, купих и обезмаслител и преди малко качих колата на канала. понапръсках със силната струя на обезмаслителя в празнината между двата радиатора, която е с ширина не повече от сантиметър и нещо. След това мушнах четката и започнах ... няма да ви казвам каква смрад падна от вътре. После погледнах до колкото можах с фенерчето и видях че вътре свети на шест.
Та да споделя на някой колега ако не му се разглобяват радиаторите ... и това е начин Wink
Аз имах яко шлака от разляно масло омесено с прах. Напръсках радиаторите с обезмаслител Meglio и ги измих с кофи с вода както са си на колата. Като нови са сега.
bell Wrote:При посещението в МП тази седмица на промоционалния преглед приемчика Деян забеляза, че радиаторите са ми изключително мръсни и по тях има направо шлака особено между двата. Препоръча ми да източа антифризи , фреони да ги разкача и да ги мина на пароструйка, защото така не било добре.
Като си помислих само каква цифра и главоболие ще ми струва това директно му казах добре и забравих за случая.
Днес минавайки в Кауфланд видях една дълга четка (за радиатори) и ми хрумна да експериментирам, купих и обезмаслител и преди малко качих колата на канала. понапръсках със силната струя на обезмаслителя в празнината между двата радиатора, която е с ширина не повече от сантиметър и нещо. След това мушнах четката и започнах ... няма да ви казвам каква смрад падна от вътре. После погледнах до колкото можах с фенерчето и видях че вътре свети на шест.
Та да споделя на някой колега ако не му се разглобяват радиаторите ... и това е начин Wink

Колега,можеш ли да кажеш какво представлява тази четка.Няма да е лошо и аз да направя тази манипулация.И при мен всички радиатори са на 1 място.Благодарско
[attachment=25172]

Те такова е чудото - струва към 4 лв. моята после я хвърлих щото много се претърка, но за 4 лв. свърших доволно много работа. Тъй като единствената пролука между двата радиатора при мен е само от долу, номера с четката ми беше единствена алтернатива ....
Колега разкажи защо си работил на канал, отдолу ли бъркаш с четката? А после как изми радиаторите, с маркуч ли?
Питам защото съм слушал противоречиви съвети и затова все още не се решавам да го направя. Един вика измий радиаторите с водоструйка, друг вика недей ще протекат от силната струя.
Иначе досега съм мил радиатори на коли без климатик и мога да кажа че няма смисъл. На два пъти дори ги свалях и ги мих във ваната в къщи, обаче почти никакви боклуци не излизаха.
gustav Wrote:Колега разкажи защо си работил на канал, отдолу ли бъркаш с четката? А после как изми радиаторите, с маркуч ли?
Питам защото съм слушал противоречиви съвети и затова все още не се решавам да го направя. Един вика измий радиаторите с водоструйка, друг вика недей ще протекат от силната струя.
Иначе досега съм мил радиатори на коли без климатик и мога да кажа че няма смисъл. На два пъти дори ги свалях и ги мих във ваната в къщи, обаче почти никакви боклуци не излизаха.

Ами както казах само отдолу има отвор ... съжалявам че не го снимах като го направих.
След като минах с четката не съм мил повече радиаторите .. тоест бяха намокрени само с обезмаслителя преди това и толкова.
bell Wrote:[ATTACHMENT NOT FOUND]

Те такова е чудото - струва към 4 лв. моята после я хвърлих щото много се претърка, но за 4 лв. свърших доволно много работа. Тъй като единствената пролука между двата радиатора при мен е само от долу, номера с четката ми беше единствена алтернатива ....


Благодаря колега.Ще вида да сикупя.WinkПоздрави Wink