Волво Клуб - България

Full Version: Покупка на v40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги. Харесах си Волво v 40 1.6 или 1.8 2001 г . Дайте мнение как са тези мотори и кола като цяло. Дефекти слаби места. Подръжката скъпа ли им е . Благодаря
Има много теми с твоят въпрос.Потърси и почети ама неси купувай ВОЛВО че ще те надживее :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
doktorche Wrote:Здравейте колеги. Харесах си Волво v 40 1.6 или 1.8 2001 г . Дайте мнение как са тези мотори и кола като цяло. Дефекти слаби места. Подръжката скъпа ли им е . Благодаря

Колега няма да сбъркаш ако вземеш Волво, обаче може да ти хареса и да забравиш, че има и други автомобили след това. Иначе относно двигателите, бягай от този 1.6. Аз съм с него и харчи много (казват повече от 1.8), а бяга по-малко от него. За предпочитане е 1.8 или най-добре 2.0, поне от това, което аз съм чел с такова впечатление оставам.
След като имаш избор между кубатура 1.6 и 1.8,имай предвид,че 1.6 често са с по-малко от 100 конски сили,а както знаем ако мощността на двигателя надхвърля 100 к.с. данъкът на автомобила скача чудовищно - ако при 95-99 к.с. трябва да плащаш по около 40 лв. годишно,то при от 101 нагоре данъкът скача до 150-170 лв. Така че добре обмисли първо тоя момент.
Аз лично не знам да има бензинова 40-ка под 100 кс, дори и 1.6.
Здравей колега, имам познат който има В40 със 1.6 двигателя и не е никак доволен.. Бил е доста муден и горял доста, мисля,че колегата който ти препоръчва 1.8 или 2.0 е прав!

Успех!
Здравей колега , както е казал по-горе един от колегите , бензинова 40-ка под 100 коня няма - до 99г. преди фейслифта 1.6 двигателите са 105 к.с , а двигателите на фейслифтовите 40-ки 1.6 са 109 к.с.
колега ако искаш ще ти продам моето 2.0 гори си нормално 13 газ градцко сас пуснат климатик всичко сам поправил качваш се и караш. ако решиш пиши ми .