Волво Клуб - България

Full Version: Аудио Миксер
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Почудих се доста време къде да сложа темата и стигнах до извода че не е свързана с ВОЛВО и я сложих в "Лафчето",ако сметнете за добре е преместете.

От доста време си търся един прост миксер ,но никъде не го намирам..искам единствено да може да усилва и намаля звука който идва от лаптопа и да има вход за микрофон на които също да може да му се регулира силата на звука , и накрая да смеси двата сигнала този от лаптопа и този от микрофона и да подаде сигнал към усилвателя. ,но уви такова нещо не намерих . Може ли някой да ми даде някаква схема или да каже от къде мога да си взема такова нещо. Smile
[attachment=25394]
Може да се направи има готови китчета само се прави захранване слагата се потенциометри, букси и си правиш кутия да се закрепят елементите и платката.
Какъв микрофон ще свързваш?
А защо не си свържеш микрофона към лаптопа?
Ефекта който ще постигнеш е същия. но няма да ти се наложи да запояваш половин ден.
Tisho Wrote:Какъв микрофон ще свързваш?
А защо не си свържеш микрофона към лаптопа?
Ефекта който ще постигнеш е същия. но няма да ти се наложи да запояваш половин ден.

Динамичен Микрофон ще свързвам Smile
Искам отделен смесител защото да мога да контролирам силата на звука и на двете неща Smile само заради това го искам Big Grin
Didovolvo1.9td Wrote:Може да се направи има готови китчета само се прави захранване слагата се потенциометри, букси и си правиш кутия да се закрепят елементите и платката.
От къде да намеря такива неща :?:
mar7ooo_92 Wrote:Динамичен Микрофон ще свързвам Smile
Искам отделен смесител защото да мога да контролирам силата на звука и на двете неща Smile само заради това го искам Big Grin

Че то и от компа може да се прави това.
Щото другото е сложно. Предусилвател за микрофона, смесител , контрол на изходното ниво и като за капак на всичко трябва и кутия да му измислиш. Smile
Като порових из нет-а по въпроса се оказа, че начинанието да си го правиш сам се обезмисля...
Виж това:
http://www.electronics.bg/product_info.p...lpobbnq4h5
И аз съм ги виждал подобни смесители,но си мислех че ще ми излезе по евтинко да си го направя сам ..Обаче до колкото разбирам е по добре да си го купя от колкото да се занимавам да го правя.Правилно ли съм разбрал?
Едва ли ще ти излезе по евтино да си го правиш, както по горе написах ще трябва в някаква кутия да го сложиш това, да си направиш платка(предвид факта, че ще е сравнително малко части може на репинг да го монтираш), захранване, потенциометри и т.н. Като сметнеш и труда който ще вложиш няма как да го направиш по-ниско от тази цена. Китаеца си е китаец все пак...
Виж ако си решил да си го правиш с цел да понаучиш нещо и да си пускаш музика от нещо което сам си конструирал и изработил това вече е друго нещо, в такъв случай мога да помогна някакво схемно решение и от къде да си купиш частите. Wink

Ето по-подробно описание на чудото от горния линк:
http://www.konigelectronic.com/de_de/792574