Волво Клуб - България

Full Version: ПОМОЩ S40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги. На скоро купих Volvo S40 1998 1.6 и дойде време за обслужване. Майсторът при който бях направо ми отсече главата с цените които ми даде.Ето го и списъка:
-Ангренажен ремък 40лв
-Обтяжна ролка 121 лв
-Паразитна ролка - 86 лв
-Обтегач 208 лв (Какво е това нещо за 1 път чувам Confusedhock: )
-Водна помпа 95 лв
-Пистов ремък 31 лв
-Маслен филтър 15 лв
-Въздушен филтър 12 лв
-Горивен филтър 37 лв
-Филтър купе 31 лв
-Масло 70 лв - 5л
От Пловдив съм можете ли да ми дадете актуална информация за цени и услуги. Ще съм благодарна на бърз отговор Wink Поздрави А.
Цените на частите и консумативите са в нормални граници като за хубави части тип INA или SKF или Valeo или Gates...
Много често ангренажен к-т излиза по-евтино от събиран на парче (ремък + обтяжна + паразитна ролки).
"Заигравка" може да се получи с обтяжната ролка к-т (обтегач) на пистовия ремък. Ако механизма е добре, да се смени само ролката (поне 120 лв. надолу). Но там крайната дума е пак на майстора.
Иначе за по-евтини и не дотам качествени части цената може да слезе с до 20% .
Затова, Ангелче, първо питай майстора каква марка/и ще са частите за да ти дадем и ние колегите от форума, сравнителни цени. Както и препоръки.
Човекът е забравил да добави и 3,5 - 4 л. антифриз концентрат - около 40 лв.

Труда варира според населеното място и е в границите 100 - 160 лв. за описаното по-горе.
Така като гледам цените на филтрите са същите и във Варна.Звънни примерно в Скантех и питай за цени на изброените части и ще си направиш равносметка.По-добре да дадеш някой лев в повече при първоначалното обслужване но за качествени части.После няма да имаш грижи.
Благодаря ви за бързите отговори. За жалост тези цени са ми малко високи и търся нещо малко по-евтинко. Ако можете да ме насочите към сервиз или майстор, който адекватно да извърши обслужването Smile
И още едно въпросче :oops: Kолко масло събира двигателя и кое е по добре да сложа 5 или 10 W40?
Предполагам че събира около 3.5-4 литра.При мен на двулитровия мотор е 5 литра.Аз слагам 10w40. Преди ползвах Валволин дура бленд и го сменях на 15000 км. както е по каталог,ама вече не го предлагат в БГ.Сега съм с кастрол някакъв.
Обтегач 208 лв може и да не го сменяш. Другото просто си струва толкова за каквото и да е кола.
ico_kosara007 Wrote:Предполагам че събира около 3.5-4 литра.При мен на двулитровия мотор е 5 литра.Аз слагам 10w40. Преди ползвах Валволин дура бленд и го сменях на 15000 км. както е по каталог,ама вече не го предлагат в БГ.Сега съм с кастрол някакъв.


Предполагам, че двигателя е същия като моя 1,6-105к.с. и побира 5,3- 5,5литра масло, сменял съм го вече 4 пъти и винаги е било толкова Wink
Твърдо 5 литра.
ico_kosara007 Wrote:Твърдо 5 литра.


Wink
Обслужването приключи с крайна цена 520 лв. Побра 5 л масло Smile