Волво Клуб - България

Full Version: От кое МотоПфое в София мога да си купя втулки за скоростите
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Разбити са ми пластмасовите втулки на щангата на скоростния лост и тъй като преди време четох че стрували 6лв в МП, но не във всички ги имало и за това реших да ви попитам Smile
в русенското ми продадоха тези който са до скоростната кутия + О пръстените за 16лв. Тези който са под самия лост + някакво уплътнение = 20лв /но нямаха в наличност и си правих/. Поздрави.
Колега, доколкото знам само МП Люлин обслужва нашата марка и към него трябва да се насочиш.
Я да се намеся и аз сега за тия втулки. 2010 ги смених с чисто нови от "Фото Мое", комплекта беше 40лв и включваше втулките до кутията и втулките на лоста - и пластмасовоте и металните. Е две години по късно (наше време, демек сега) втулките за ни'къф чеп не стават. През тия 2 години колата е минала окло 60 000км - незнам колко включвания на лоста са и нормално ли е да се изядат на толкова км. Сега ще мисля някакъв вариант за стругар да ми ги направи, ама още незнам от какъв материал, т.е. мисля си на първо време с полиамид да пробвам...

п.п. кво стана с оная щанга на окачването ?
Може да опиташ от текстолит, да видим че и моите отиват да заминават Smile
Ми щом тия пластмасовите не са издръжливи ще се опитам да накарам един приятел да ми направи от текстолит със 100% ще изкарат повече от пластмасовите. Щангата още не съм ходил да я търся щото точно сега нямам възможност а може да изкара още малко така Big Grin
Незнам текстолита дали е добро решение , за там долу и как ще му се отразят праха, камъчетата, маслото, водата и като цяло всичката гнус от пътищата ни. Не напразно втулките са от някакъв вид пластмаса, може би тефлон също ще стане...незнам ..
От полиамид съм давал на стругар да ми прави втулки за 440GL за скоростния лост и стана идеално, нямаше луфтове влизаха си мазно скоростите.
Днес купих от МП пластмасови пък да видим колко време ще карат и не са 6лв а са 13лв без гумичките със гумичките 18лв Big Grin
Днес намерих 10 мин да ги сменя и сега все едно карам друга кола дано да изкарат няколко години Big Grin Колеги можете ли да ми кажете от къде мога да си намеря 2 лепенки Volvoclub.bg или нещо подобно? Big Grin