Волво Клуб - България

Full Version: При изключване от скорост на свободна гасне
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги.
Когато изключа на свободна моето Волво С40 (97г., 140 к.с., B4204S) при пуснат климатроник ми се случва доста често да ми гасне колата в движение, дори някога при превключване на скоростите ако се забавя малко и е много гадно и опасно. Когато климатроника е спрян не гасне и си върви нормално. С нови бобини и свещи е колата. На място оборотите играят малко, но не повече от 100 оборота на празен ход, върви си нормално, е малко повече май харчи напоследък. Утре евентуално ще я водя на Елкон диагностика.
Някои може да ми даде съвет от какво може да е това гаснене.
Скапан клапан за празен ход. Нов е скъп, може да се пробва с почистване.
Мерси Жоро Smile
Задължително при почистване на стъпковото моторче за празен ход, обърни внимание на дроселната клапа. Аз имах същия проблем и след почистване със спрей за карбуратори всичко си дойде на място. Не съм сменял нищо. Успех.
Мерси колеги!!!
Почистих стъпковото моторче, ще изчистя и дроселовата клапа. Само тя остана да е. Моторчето отваря котвата нормално.
ned2007,

виж прикачения файл:
[attachment=25754]
надявам се, че с английския ще се оправиш.
Ходи ли на елкона? Ако да какво казаха?
Аз почивните дни ще съм на гости около Пловдив/до Стамболийски/ ако искаш може да я видим заедно. Не е проблем да дойда до Пловдив!
Ако искаш ми се обади на 0896-66-23-70 Глобул и 0877-44-61-77 Виваком.