Волво Клуб - България

Full Version: Въпросче за турски ксенон
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Така си купих колата - на късите с някакъв отвратителен ксенон, който блести както напред така и на страни, вечерно време всяка втора кола ми присветва да мина на къси :lol:
И тй като ще се свечерява все по рано и явно ще ставам отвратителен все повече реших да ги разкарам на първо време.
ТА въпросът ми е много глупав - ако оставя баластите вътре че махането им ми се струва сложна работа и сложа обикновена H7 крушка ... същата дали ще светне?
... другия вариант е да преместя ксенона на дългите барабар с баластите, но при условие че не съм го правил това упражнение малко ме е шубе да не прецакам системата.
оригиналното окабеляване влиза в баласта, просто го вадиш и слагаш на крушката и си готов, махаш разбира се ксеноновата лампа, като я разкачаш от баласта. Преди това трябва да си купиш едни капачаки. Старите би трябвало да са продупчени и като махнеш крушките ще зейнат дупките.
За преместване на дългите не би трябвало да имаш проблем ако и те са Н7. Откачаш жицата на халогенната крушка, вадиш крушката, слагаш ксеноновите, откачаш жиците от баласта, закачаш тези от дългите светлини, слагаш "излишната" халогенна крушка на късите, закачаш жиците, завинтваш капачката и си отваряш една биричка за добре свършената работа. :-)

пп: интересно ми е как е минавала ГТП, бяха казали,че с такъв ксенон няма да пускат :roll:
gadnia_metal Wrote:оригиналното окабеляване влиза в баласта, просто го вадиш и слагаш на крушката и си готов, махаш разбира се ксеноновата лампа, като я разкачаш от баласта. Преди това трябва да си купиш едни капачаки. Старите би трябвало да са продупчени и като махнеш крушките ще зейнат дупките.
За преместване на дългите не би трябвало да имаш проблем ако и те са Н7. Откачаш жицата на халогенната крушка, вадиш крушката, слагаш ксеноновите, откачаш жиците от баласта, закачаш тези от дългите светлини, слагаш "излишната" халогенна крушка на късите, закачаш жиците, завинтваш капачката и си отваряш една биричка за добре свършената работа. :-)

пп: интересно ми е как е минавала ГТП, бяха казали,че с такъв ксенон няма да пускат :roll:

Тенкю метълче, сега значи отивам на драмата в търсене на такива капачки щото си зее дупка там.

През технически нали знаеш че и танк със зенитна установка можеш прекараш все още :lol:
Колега Белл, направо махай ксенона в такъв случай. Имах неблагоразумието да сложа ксенон и на късите и на дългите, е за късите е ок, но за дългите няма смисъл. На дълъг път като се разминаваш с кола трябва да се гасят и после докато светнат пак минава известно време и си е жива тъпотия, защото не са като обикновенната халогенна крушка веднага да светва, а загрява постепенно като енергоспестяваща крушка Wink
bell Wrote:Тенкю метълче, сега значи отивам на драмата в търсене на такива капачки щото си зее дупка там.

През технически нали знаеш че и танк със зенитна установка можеш прекараш все още :lol:

е не е драма, в МП ги има на сносна цена. мисля към 15 лв беше комплекта. Ако ще взимаш от там се разбери все пак да ги пробваш или т да ти ги сложат. Някои идват малко тесни и трябва доста зор, за да се завъртят.