Волво Клуб - България

Full Version: Тампон на макверсън
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги , искам да попитам как да разбера дали е за смяна тампона - макверсон , защото от скоро се появи тропане отпред от ляво само на неравност на ляв завой. По предницата всичко е здраво. И се чудя от какво може да е?Благодаря ви предварително !
Явно не е здраво щом тропа. Отиди в сервиз да я прегледат. Тук можем да ти дадем мнения от диференциал, през тампон двигател до бутилка за вода в багажника и няма да познаем.
Като вдигнеш капака погледни краищата на прътовете на амортисьорите ако са в центъра на тампоните на макверсоните значи са тампоните са ок. Проблем с тампона има ако се е изместила оста към приферията.Иначе както колегата ти е писал само може да гадаем какво потропва.
Колега, влез в профила ми и там кликни на "Виж всички мнения на потребителя". Писал съм доста по този въпрос, защото имах такъв проблем, а и по принцип е писано доста, ако искаш пусни и едно "търсене". Като почнеш да сменяш сменяй и от двете страни, щом е започнало от едната значи от другата е тръгнало. Успехи.
Ако си от София - от Скантех са 220 лв двата с лагерите,в Мото пфое 230лв без лагерите .
mudancho Wrote:Ако си от София - от Скантех са 220 лв двата с лагерите,в Мото пфое 230лв без лагерите .
Колега нещо да не се бъркаш аз лично сменях тампон ма МКФ в МП цената е около 60 лв.
vesko Wrote:
mudancho Wrote:Ако си от София - от Скантех са 220 лв двата с лагерите,в Мото пфое 230лв без лагерите .
Колега нещо да не се бъркаш аз лично сменях тампон ма МКФ в МП цената е около 60 лв.

Ами не бъркам,въпроса е,че може би има разлика дали е преди или след 2000та. Ама това 60 кинта за смяна или за части? Защото аз говоря цена за части. Wink
И преди и след 2000г. тампоните на макферсоните са взаимозаменяеми.Само дето цените на тампоните в МП растят - бяха по 120 лв без лагер сега са по 130. Лагерите са около 25лв. Това е без труд. В СканТех са около 100 лв с лагера /става на въпрос за малкия лагер/! Тази каша я сърбах и знам много добре. Колегата да се бърка в джоба с 450лв и да сменя всичко на куп и от ляво и от дясно./ тампон, лагер, и седло - опора на пружината /. После ще ми е благодарен за съвета - от опит знам! Успехи

P.S. Всъщност какви са данните на колата? /Година, модел и скоростна кутия/
mudancho Wrote:
vesko Wrote:
mudancho Wrote:Ако си от София - от Скантех са 220 лв двата с лагерите,в Мото пфое 230лв без лагерите .
Колега нещо да не се бъркаш аз лично сменях тампон ма МКФ в МП цената е около 60 лв.

Ами не бъркам,въпроса е,че може би има разлика дали е преди или след 2000та. Ама това 60 кинта за смяна или за части? Защото аз говоря цена за части. Wink
Забавих се малко докато намеря фактурата. Тя е тука пред мен.Цитирам- нямам скенер да ти я сканирам

Труд - Демонтаж и монтаж на преден амортис. - 55.00
АZ - Д/М Легло пружина - 11.00

Части

Легло пружина - 49.87
Допълнителни материали - 0.83
116.70
ДДС 20/ 23.34
Общо 140.04


Колата е Volvo S80 - 2001 год.

Това е инфото от мен,дано да съм ти бил полезен и успех.
Благодаря ви много колеги !
Pages: 1 2