Волво Клуб - България

Full Version: Още един фен на V40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте Smile.
Приемате ли нови членове? Wink))

Капарирах едно V40 и тая седмица ще съм кефлия-собственик на хубав автомобил (най-после!).
Колата е 1.9D, произведена 2002 г. Мощността е 105 к.с. На скромните 120 хил. километра, добре отглеждана от баба-италианка.
При огледа гледах всичко, но най-вече за:
1. Ръжда по долната част на вратите - няма.
2. Син оттенък в пушека след минута-две работа на тихи обороти и подаване на газ - няма.
3. Масло във водата - няма.
4. Други кусури - нормални за карана машина на 10 години - драсната малко на 1-2 местенца, но иначе - идеална.
Много добра и поддържана кола.
Понеже това ми е първото Волво, моля дайте акъл по следните теми:
1. Освен стандартните подмени - филтри, масло, ролки и ремъци - какво друго бихте препоръчали да се огледа и евентуално - да се смени?
2. Джантите са 15-ски. Как ще е с 16-ски?
3. На какво в поведението на колата да обръщам най-сериозно внимание при карането й по-натам?

Благодаря предварително Smile))
Здравей и от мен,
по т. 1 - провери дискове и накладки, защото зимата не е оферта да ги мислиш,
по т. 2 - не бих те съветвал за смяна - имах В40 с 15-ки и возиятя беше супер, 16-те ще дойдат нископрофилни и по родните ни улици и пътища няма да е ОК, но това е само мое мнение,
по т. 3 - единствено гледай да имаш нафта в резервоара, масло в двигателя и антифриз в радиатора - желая ти хиляди безаварийни километри Big Grin
Kолата ти е 102,не 105,но това е без значение.Двигателя е от Рено,но въпреки това е много здрав.
Освен стандартните консумативи,огледай и турбото,че то обича да си отива непредвидено.Като сменях моето ми казаха да си погледна и почистя и охладителя на маслото,той седи след масления филтър.
Разгледай в подфорум На Лафче има няколко дето са с 16ки колици,да видиш как стоят.
Иначе няма нищо специфично в карането и поддържането:караш по-лекичко,не я ръчкаш студена и при продължително пътуване,преди да я загасиш я оставяш1-2мин да поработи на място.
Много безаварийни километри и качи някоя друга снимка!
mudancho Wrote:...преди да я загасиш я оставяш1-2мин да поработи на място!
Що :?: Confusedhock: ?
Честито и от мен и хиляди безаварийни километри


bg_tiger1978 Wrote:
mudancho Wrote:...преди да я загасиш я оставяш1-2мин да поработи на място!
Що :?: Confusedhock: ?

И аз така съм чувал
За да може маслото да охлади малко турбината.
Здравей колега,

провери хидравликата, спирачната течност и антифриза дали са подходящите за модела.
Ако имаш път към Люлин ми звънни на 0887135209 да ти покажа как седи с нископрофилни гуми на 16ки да си прецениш Smile
Поздрави и безаварийни!
dilana Wrote:Честито и от мен и хиляди безаварийни километри


bg_tiger1978 Wrote:
mudancho Wrote:...преди да я загасиш я оставяш1-2мин да поработи на място!
Що :?: Confusedhock: ?

И аз така съм чувал
За да може маслото да охлади малко турбината.
Баш тъй Wink И говоря за след дълго пътуване,когато е понапъвана.Иначе в градско няма смисъл.